Nowy Numer 29/2018 Archiwum

1700 zaproszeń na wigilię samotnych i bezdomnych

W opolskich parafiach i kościołach można już odbierać zaproszenia.

Od 10 grudnia zaproszenia na 24. Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących można odbierać w 15 opolskich parafiach.

Są to parafie: katedralna (zaproszenia czekają także w kościele franciszkanów położonym na terenie parafii), Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha („Górka”), NSPJ (jezuici), Przemienienia Pańskiego (os. AK), par. św. Karola Boromeusza (Chabry), Chrystusa Króla (Metalchem), Matki Boskiej Fatimskiej (Grudzice), św. Jacka (Kolonia Gosławicka), Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (Nowa Wieś Królewska), bł. Czesława (Zaodrze), Wniebowzięcia NMP (Gosławice), św. Michała (Półwieś), św. Katarzyny Aleksandryjskiej (Groszowice) i św. Józefa (Szczepanowice).

Na uroczystą kolację wigilijną, która odbędzie się 22 grudnia (czwartek) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu (ul. Wrocławska 158, za „Karolinką”) przygotowano 1700 zaproszeń. Początek o godz. 16.

Organizatorzy - Stowarzyszenie "Wigilia dla Samotnych i Bezdomnych" -  jak zwykle przygotowali dla gości tradycyjne potrawy wigilijne oraz paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia. W czasie kolacji wigilijnej grać i śpiewać będą zespoły regionalne oraz orkiestra i chór parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

Pomyślano także o dojeździe co Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Autobusy z napisem „Wigilia” od godz. 13.30 do 15.30 co pół godziny będą odjeżdżać z przystanku „Okrąglak” na ul. Oleskiej zatrzymując się w następujących miejscach: Chabry 1, Chabry 2 (szkoła), ul. Luboszycka/Tatrzańska, Rondo.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma