Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Krzyczcie, zgiełk czyńcie, chwalcie dni owe

Oratorium Bożonarodzeniowe zabrzmi w 4. Niedzielę Adwentu w Opolu.

Tymi słowami, zawartymi w tytule, zaczyna się koncert oratoryjny, na który zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu. Kantatami z oratorium na Boże Narodzenie Jana Sebastiana Bacha muzycy chcą wprowadzić słuchaczy w klimat świąt.

Wystąpią soliści z Akademii Muzycznej z Łodzi i Wrocławia: Katarzyna Kłosowska (sopran), Katarzyna Toboła (alt), Bartosz Nowak (tenor) i Nikhil Goyal (bas), Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” pod kierunkiem Jarosława Jasiury oraz Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu pod dyr. Huberta Prochoty.

- W sobotę 17 grudnia będziemy z występem na Jasnej Górze, a w niedzielę 18 grudnia o 16.00 w kościele MB Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej (pl. Kościelny 1). W programie znajdą się dwie części Weihnachtsoratorium: „Jauchzet, frohlocket, auf, preiset die Tage!” BWV 248/1, I kantata z Oratorium na Boże Narodzenie oraz „Und es waren Hirten in derselben Legend” BWV 248/2, II kantata z Oratorium na Boże Narodzenie – mówi Hubert Prochota, dyrygent orkiestry, zachęcając do przybycia i wsłuchania się w to dzieło muzyki klasycznej.

Patronat medialny nad koncertem objął „Gość Niedzielny”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma