Nowy numer 44/2020 Archiwum

Z błogosławieństwem bł. Marii Luizy

Sezon Pielgrzymek Rowerowych w Nysie już został otwarty.

Z błogosławieństwem bł. Marii Luizy   To okazja do poznania miejsc związanych z nyską błogosławioną Archiwum organizatora Klub Rowerowych Pielgrzymów im. bł. Marii Luizy Merkert w Nysie zainaugurował w ostatnią niedzielę kolejny sezon pielgrzymowania.

Tradycją jest już, że pierwszy wyjazd w roku to trasa po Nysie, śladami bł. Marii Luizy Merkert, nysanki, założycielki Zgromadzenia sióstr św. Elżbiety. Proszą swoją patronkę o bezpieczne pielgrzymowanie na nadchodzący sezon.

- Pierwsze kroki skierowaliśmy do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ul. Sobieskiego, gdzie oczekiwała nas s. Margarita, która przybliżyła nam postać bł. Marii Luizy Merkert. Przedstawiła kolejne nowe fakty związane z misją, jaką pełniła błogosławiona na tym terenie w drugiej połowie XIX wieku - opowiada Michał Raczyński, inicjator pielgrzymek.

Po modlitwie każdy z członków Klubu mógł dotknąć relikwii bł. Marii Luizy Merkert oraz św. Jana Pawła II.

Kolejny przystanek pielgrzymi na dwóch kółkach mieli w Domu św. Elżbiety, na terenie którego znajduje się zbiorowa mogiła ośmiu sióstr i czerech świeckich pań, które zostały zamordowane przez wojska „wyzwoleńcze” w marcu 1945 r. Odwiedzili też cmentarz Jerozolimski, gdzie pochowana została w 1872 roku bł. Maria Luiza Merkert, i kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lasku.

Jak zapowiada Michał Raczyński, w planie są już kolejne wyprawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama