Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na razie nie można przekazać 1 proc. podatku na katedrę

Na przeszkodzie stanęły przyczyny formalno-administracyjne.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej „z przyczyn formalno-administracyjnych aktualnie nie ma możliwości przekazania wsparcia w formie 1% podatku na rzecz renowacji katedry w Opolu”.

Oznacza to, że obecnie nie można wpisywać w zeznaniu podatkowym za rok 2016 numeru KRS Stowarzyszenia Crux, które gromadzi środki z „jednego procenta” na rzecz renowacji opolskiej katedry.

„Obecnie trwają intensywne prace, aby jeszcze w tym roku umożliwić Państwu przekazanie 1% podatku za rok 2016 na rzecz Stowarzyszenia Crux. Jak tylko zostaną usunięte wszelkie przeszkody formalne, niezwłocznie o tym Państwa poinformujemy” – czytamy w komunikacie BPDO, które przeprasza za „niedogodności wynikające z tego stanu rzeczy” , apeluje również o wsparcie odnowy katedry w rozmaitej formie duchowej i materialnej oraz zachęca tych, którzy dokonują obecnie rozliczenia za 2016 rok do wsparcia Caritas Diecezji Opolskiej (nr KRS: 0000290982) lub Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia (nr KRS: 0000016304).

Gdy przeszkody prawno-administracyjne zostaną usunięte, poinformujemy o tym naszych Czytelników.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL