Nowy numer 32/2020 Archiwum

Wielkie polecenie misyjne Jezusa

Biskup opolski prosi o modlitwę w intencji diakonów, którzy już 3 czerwca przyjmą święcenia kapłańskie.

W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, 28 maja br., w kościołach diecezji opolskiej zostanie odczytana odezwa biskupa opolskiego związana z tegorocznymi święceniami kapłańskimi.

Bp Andrzej Czaja zaprasza wszystkich księży, rodziny tegorocznych neoprezbiterów i wiernych z ich rodzinnych parafii do udziału w uroczystej Mszy św. z udzieleniem sakramentu święceń. Natomiast wszystkich diecezjan prosi o modlitwę w intencji nowych księży: „Prośmy Boga, który ich powołał, zwłaszcza o to, by zawsze byli świadomi wynikającego z tego daru wielkiego zobowiązania do głoszenia Ewangelii współczesnemu światu”.

W sobotę 3 czerwca święcenia kapłańskie w katedrze opolskiej przyjmie 7 absolwentów Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Będą to:

  • Damian Cholewa z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich;
  • Tomasz Daniła z parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich;
  • Wojciech Kuzyszyn z parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku;
  • Paweł Lisoń z parafii Nawiedzenia NMP w Dobrodzieniu;
  • Dawid Sichma z parafii św. Augustyna w Borucinie;
  • Damian Sładek z parafii Wniebowzięcia NMP w Jaryszowie;
  • Patryk Wramba z parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.

„W Ewangelii dzisiejszej uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego słyszymy, jak Jezus pozostawia swoim uczniom ostatnie, niezwykle ważne pouczenie i misję: »Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata«. Jest to wielkie polecenie misyjne, które Chrystus pozostawił całemu Kościołowi, a które wciąż pozostaje niezwykle aktualne. Polecenie to powinno rozbrzmiewać z mocą szczególnie w sercach nowych kapłanów, ale również nas wszystkich jako uczniów Chrystusa” - napisał w odezwie bp Czaja.

Zaznaczył, że przekonującym świadkiem może być tylko ten, kto sam spotkał Chrystusa. „Im lepiej znamy Chrystusa, tym bardziej pragniemy Go głosić. Im więcej z Nim rozmawiamy, tym bardziej pragniemy o Nim mówić. Im bardziej On przyciąga nas do siebie, tym bardziej chcemy prowadzić do Niego innych ludzi” - wyjaśniał biskup opolski.

W orędziu przypomniał też, jak wielkim wsparciem w tym zadaniu bycia świadkiem jest Maryja, w tym roku wspominana szczególnie jako ta, która 100 lat temu objawiła się w Fatimie. Dlatego biskup opolski apeluje do wszystkich o jak najczęstsze odmawianie modlitwy różańcowej oraz o wprowadzenie lub ożywienie w parafiach nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama