Nowy numer 42/2019 Archiwum

Żywiołowa Maryla i deszczowa niedziela

54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu przeszedł do historii.

Tym razem we wrześniu, po wiosennych perypetiach, szczęśliwie odbył się 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Zupełnie obok tego prokuratura okręgowa w Świdnicy prowadzi postępowanie dotyczące ujawnienia szczegółów czerwcowej umowy między TVP a władzami Opola, wzywając pracowników Urzędu Miasta do składania zeznań.

Jednak wracając na scenę opolskiego amfiteatru - powodzeniem, zarówno wśród obecnych na widowni, jak i przed telewizorami, cieszył się jubileuszowy koncert Maryli Rodowicz „Wariatka tańczy - 50 lat na scenie” oraz koncert finałowy „Od Opola do Opola”. Tak dobrej frekwencji nie było w sobotę. Na benefisie Jana Pietrzaka pt. „Z PRL-u do Polski”, któremu towarzyszyli młodzi artyści, znaczna część ławek świeciła pustkami. Także niedzielne Afterparty nie zebrało kompletu publiczności, choć ci, którzy dotarli mimo padającego uparcie deszczu, bawili się dobrze przy największych przebojach polskiej muzyki tanecznej ostatnich dekad. Koncert po raz pierwszy był też transmitowany przez telewizję.

Tegoroczne debiuty, a co za tym idzie nagrodę Karolinki im. Anny Jantar, wygrał zespół MOA z wokalistką Martą Fitowską, która zachwyciła utworem „Ile udźwignie niebo”. W konkursie Premier z nagrodą jurorów i publiczności wyjechała Kasia Cerekwicka. Zaśpiewała pięknie piosenkę „Bez Ciebie”. Tym razem po raz pierwszy w historii wybór zwycięzcy odbywał się dwuetapowo - widzowie wybierali trójkę finalistów, a dopiero z niej zwycięzcę konkursu. Czy taka formuła się przyjmie - zobaczymy...

Żywiołowa Maryla i deszczowa niedziela   Co zrobić, by na widowni nie było pustych miejsc mimo obecności świetnych wykonawców? Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Podczas niedzielnego koncertu nagrodę „Artysta bez granic” odebrała Edyta Górniak, prezentując swoje kultowe piosenki: „To nie ja”, „Kasztany” oraz na finał „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Później otrzymała jeszcze Nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów 54. KFPP. Nagrodzone zostały także takie gwiazdy, jak Ania Wyszkoni, Margaret występująca z Włodkiem Pawlikiem, Natalia Szroeder, Jary Oddział Zamknięty, Rafał Brzozowski, Rezerwat oraz Zespół No To Co.

Kiedy i w jakiej formule odbędzie się 55. KFPP - jeszcze nie wiadomo.

Za to na opolskim rynku przybyły kolejne gwiazdy wraz z odbiciami dłoni. Odsłonili je Marek Dutkiewicz i Izabela Trojanowska. Natomiast na wzgórzu uniwersyteckim Agnieszce Osieckiej towarzyszy Wojciech Młynarski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL