Nowy numer 41/2019 Archiwum

Chrzest i Eucharystia: katolicy i ewangelicy

W najbliższą środę na Wydziale Teologicznym UO odbędzie się konferencja naukowa z okazji 500. rocznicy Reformacji.

18 października na Wydziale Teologicznym UO spotkają się teologowie z Warszawy, Lublina, Krakowa i Opola - zarówno katoliccy jak i protestanccy - i podejmą tematykę „Chrzest i Eucharystia w perspektywie katolickiej i ewangelickiej”.

Prelegenci będą m.in. mówili o tym, jak o chrzcie i Eucharystii mówiła nauka katolicka i protestancka w czasach reformacji i Soboru Trydenckiego, a jak te tematy ujmowane są współcześnie. Zaprezentowana będzie również problematyka chrztu i Eucharystii w dialogu ekumenicznym między Kościołem katolickim a najważniejszymi wyznaniami ewangelickimi.

Sympozjum pod patronatem Komitetu Nauk Teologicznych PAN organizuje Instytut Ekumenizmu i Badań nad Integracją oraz Instytut Liturgiki, Muzyki i Sztuki Sakralnej WT UO.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w sali nr 18 w budynku WT UO (Opole, ul. Drzymały 1).

Szczegółowy program na następnej stronie.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL