Nowy numer 44/2020 Archiwum

Koncert pamięci ks. Krzysztofa Grzywocza

"Wdzięczna pamięć wyraża się w tym, że przywołujemy dobre przeżycia, dokonania, ale przede wszystkim wspominamy w modlitwie" - zaprasza bp Rudolf Pierskała.

Jeszcze można kupić bilety na koncert wspominający zaginionego 17 sierpnia w Alpach ks. Krzysztofa Grzywocza.

- Ten koncert będzie wyjątkowy w swojej strukturze i celu, ale poprzedzi go ważniejszy element – zapowiada ks. Jerzy Kostorz, organizator wydarzenia, zapraszając na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji ks. Krzysztofa. Zostanie ona odprawiona w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu (ul. Drzymały 1).

- Wdzięczna pamięć o osobie zaginionego ks. Krzysztofa wyraża się w tym, że wspominamy go, przywołujemy to, co otrzymaliśmy od niego, dobre przeżycia, jego dokonania, publikacje, teksty. Ale przede wszystkim wdzięczna pamięć wyraża się w modlitwie. Dlatego zapraszamy wszystkich na Mszę św. o 17.00 w intencji ks. Krzysztofa, ona nas duchowo nastroi, zjednoczy nas przy Ołtarzu Pańskim. To wspominanie jest najważniejsze, a potem będzie druga część, związana z koncertem - podkreśla bp Rudolf Pierskała.

Koncert pt. „W duchu i przyjaźni” odbędzie w środę 29 listopada w auli seminaryjnej, nad kościołem, gdzie wcześniej zostanie odprawiona Msza św. (ul. Drzymały 1) o 19.00. Zaśpiewają na nim m.in. Kasia Wilk, Mateusz Ziółko, Joanna Smajdor, Krzysztof Kiljański, a fragmenty konferencji ks. Grzywocza przeczyta Radosław Pazura, z którym przyjaźnił się zaginiony kapłan. Artyści wykonają po jednej piosence ze swojego repertuaru, zaś pozostałe będą ich aranżacjami utworów bliskich ks. Krzysztofowi.

Tytuł koncertu jest taki sam, jak tytuł ostatniej książki ks. Grzywocza, która ukazała się już po jego zaginięciu. Tę i poprzednie publikacje, płyty z nagraniami jego konferencji będzie można zakupić pomiędzy Mszą św. a koncertem. Organizatorzy chcą bowiem, by pamięć o ks. Krzysztofie trwała także dzięki wsłuchiwaniu się w to, co głosił, czemu był w swoim życiu wierny i czym dzielił się z tymi, których spotykał. Ma też pokazać, że dla wielu osób był kimś wyjątkowym, niezwykłym, przyjacielem.

Obecność na koncercie zapowiedziała grupa 9 osób ze Szwajcarii, gdzie ks. Krzysztof jeździł na parafię, będą też członkowie opolskiej ekipy poszukiwawczo-ratowniczej, którzy pojechali w Alpy miesiąc po jego zaginięciu.

Bilety (w cenie 80, 70 i 60 zł) są jeszcze do nabycia w kurii diecezjalnej, na Wydziale Teologicznym UO w Opolu oraz w kancelarii parafii katedralnej. Dochód będzie przeznaczony na pokrycie kosztów koncertu. Szczegóły pod nr tel. 664 477 422 i na stronie www.wk.diecezja.opole.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama