Diecezjalne spotkanie Ruchu Czystych Serc odbyło się we wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
Pod wieczór do młodzieży dołączył bp Rudolf Pierskała, który po adoracji Najświętszego Sakramentu odprawił Mszę św. i przyjął zawierzenie 9 osób, które podjęły decyzję o wstąpieniu do Ruchu Czystych Serc.
- Błogosławiona Karolina zostawiła nam piękny, świetlany przykład umiłowania modlitwy, czystości i pracy - w homilii mówił bp Rudolf Pierskała. Podkreślał, jak cenne jest, by doświadczyć potęgi miłości Boga i potęgi wzajemnej miłości. I jak potrzebne jest dojrzewanie do takiej miłości poprzez budowanie relacji, bo właśnie w relacji potęga miłości się rozwija.
Biskup zacytował też słowa piosenki „Te Power of love”, którą śpiewała Jennifer Rush. „Twój głos jest ciepły i czuły. To miłość, której nie mogłabym odrzucić. Zmierzamy razem gdzieś, gdzie jeszcze nie byłam. Czasami bałam się, ale jestem gotowa dowiedzieć się o potędze miłości. Odgłos twojego serca sprawił, że nagle rozumiem to uczucie. Bo ja jestem twoją kobietą, a ty jesteś moim mężczyzną. Kiedykolwiek dosięgniesz mnie, zrobię wszystko, co w mojej mocy.”
- Ta piosenka ma ogromną emocję w wyrażeniu tego, co się dokonuje między ludźmi, między kobietą i mężczyzną, między dziewczyną i chłopakiem. Uczucia, które są zawarte w czytaniu z Pieśni nad Pieśniami: „Jak śmierć potężna jest miłość”, są oddane także w tej piosence - mówił bp Pierskała.
Bp Rudolf Pierskała udzielił błogosławieństwa młodzieży, która wstąpiła do Ruchu Czystych Serc Anna Kwaśnicka /Foto Gość
W diecezji opolskiej wspólnoty Ruchu Czystych Serc są w Opolu w DA „Resurrexit” i w parafii katedralnej oraz w Kędzierzynie-Koźlu w parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła. - W Głogówku zamierzamy ruszyć ze spotkaniami od przyszłego tygodnia. Dwa razy w miesiącu w soboty wieczorem poprowadzą je animatorzy Ruchu Czystych Serc - informuje ks. Tadeusz Komorek. Spotkania będą o 19.30, po wieczornej Mszy św.
- Ruch Czystych Serc jest wspólnotą, która pomaga starać się o czyste serce. Walka o czyste serce to praca, którą trzeba codziennie podejmować. Sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, dlatego na pierwszym miejscu prosimy o wsparcie Pana Boga, a także nasze siostry i braci ze wspólnoty, w której żyjemy - podkreśla ks. Komorek.
Do Ruchu Czystych Serc mogą przystępować uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej, gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich, studenci i młodzież pracująca.
- Młodzież, mając dostęp do internetu, telewizji i innych środków przekazu, jest w tej dziedzinie bardzo wyedukowana, ale nie zawsze prawidłowo. Dlatego mówienie im o prawidłowym postępowaniu w miłości, o pięknie czystości jest dla nich często nowym doświadczeniem, które wzbudza w nich zaciekawienie. Stąd ci młodzi ludzie są podatnym gruntem, chętnie słuchają - mówi s. Damiana. I dodaje, że nie tylko słuchają, ale też usłyszane argumenty przyjmują za swoje.
- Młodzież opowiada mi po spotkaniu, że w szkole rozmawiają na omawiane przez nas tematy, np. niewspółżycia seksualnego przed ślubem. Jedna z licealistek powiedziała mi, że została wyśmiana przez całą klasę, kiedy dzieliła się tym, co usłyszała na spotkaniu RCS-u. Miała odwagę zaproponować coś pozytywnego, co inni wyśmiali jako niemodne. Ale ona się nie poddała, używała argumentów, które poznała i weszła z rówieśnikami w dialog - opowiada s. Damiana.
O diecezjalnym spotkaniu Ruchu Czystych Serc przeczytacie także w „Gościu Opolskim” w niedzielę 26 listopada br.