Nowy numer 4/2021 Archiwum

Czas zatrzymania się. Dla siebie i Boga

Siostry zakonne różnych zgromadzeń w czasie ferii zimowych zapraszają na rekolekcje.

Siostry franciszkanki szpitalne organizują rekolekcje dla dziewcząt w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Odbędą się od 22 do 26 stycznia.

- Serdecznie zapraszamy dziewczyny w wieku od 12 do 27 lat. Będą to rekolekcje franciszkańskie, poprowadzi je o. Florentyn, franciszkanin z panewnickiej prowincji franciszkanów. Tematem będzie św. Franciszek. Będziemy poznawać jego postać, duchowość franciszkańską, powiemy też trochę o naszym zgromadzeniu - mówi s. Iwona Lis, franciszkanka szpitalna, organizatorka rekolekcji.

W ciągu każdego dnia rekolekcyjnego punktem centralnym będzie Eucharystia. Codziennie będą dwie konferencje i praca w grupach. Co wieczór - adoracja i okazja do spowiedzi, codziennie - jutrznia i nieszpory, a także pogodne wieczory.

- Przewidujemy też wyjście w góry, ale to będzie zależało od pogody. Rekolekcje to czas dla Pana Boga i dla innych ludzi. Będą u nas dziewczyny z różnych stron Polski, będzie okazja nawiązania nowych kontaktów. Jednak przede wszystkim rekolekcje to czas zatrzymania, pomyślenia, kim jestem, dokąd idę. Myślę, że warto poświęcić te kilka dni dla Pana Boga i dla siebie - mówi s. Iwona.

Siostry proszą o przyjazd w dzień rozpoczęcia do godz. 15.30. Zakończenie przewidywane jest w piątek 26 stycznia o godz. 13. Więcej informacji i zgłoszenia u s. Iwony Lis (e-mail: siwona83@o2.pl , tel. 665 273 260).

Z kolei siostry szensztackie zapraszają dziewczęta na rekolekcje do Opola-Winowa. Będą dwa turnusy: od 15 do 19 stycznia - dla szkoły podstawowej (klasy II-VI) i od 22 do 26 stycznia (VII klasa szkoły podstawowej i gimnazjum). Zapisy i więcej informacji u s. M. Karoliny tel. 533 329 814 lub email: s.karolina@szensztat.pl.

Natomiast siostry służebniczki z Leśnicy zapraszają na ferie zimowe do domu rekolekcyjnego „Betania” od 12 do 14 stycznia (dziewczęta z klas IV-VI szkoły podstawowej) i 17-21 stycznia (dziewczęta z VII klasy i starsze). Informacje i zgłoszenia pod numerem tel. 577 111 243 lub email: betanialesnica@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama