Nowy numer 7/2019 Archiwum

W spotkaniu z Krzysztofem było coś życiodajnego

- Jego słowa dodały mi nadziei - mówi Katarzyna Jabłońska, współautorka zbioru rozmów z ks. Krzysztofem Grzywoczem.

Książka nosząca tytuł „Na początku był sens” ukazała się właśnie na rynku nakładem „Więzi”. Jej współautorką (obok Zbigniewa Nosowskiego) jest Katarzyna Jabłońska.

- 17 sierpnia 2017 ks. Grzywocz wyruszył na szlak w Alpach szwajcarskich i już z niego nie powrócił. Jego tragiczne zaginięcie napełniło bólem bardzo wiele osób. Ja do nich należę - miałam szczęście przyjaźnić się z Krzysztofem. Oprócz żałoby, którą przeżywało po jego zaginięciu wielu jego bliskich i przyjaciół, trawiło nas również pytanie o sens tego, co się stało. Trudno było ten sens znaleźć. Przypomniałam sobie wtedy o rozmowie, którą przed laty przeprowadziłam z ks. Krzysztofem dla „Więzi”. Znalazłam tam takie jego słowa: „Ludzkie doświadczenie sensu jest w pewnym znaczeniu prowizoryczne, podobnie jak życie. Nie jest nam dane raz na zawsze, nie stanowi jakiegoś nienaruszalnego zabezpieczenia. Jest drogą, która się wyłania, i jest tajemnicą. Jest drogą, której trzeba czasem szukać w ciemnościach i być może również czasem ją gubić. Ale ona istnieje”. Te słowa Krzysztofa dodały mi nadziei. Nie po raz pierwszy zresztą. Bo Krzysztof sam był nosicielem sensu - a to dlatego, że miał głęboką więź z Bogiem oraz pełną szacunku i czułości otwartość na drugiego człowieka. Już w samym spotkaniu z Krzysztofem było coś życiodajnego - mówi K. Jabłońska.

- Ufam, że w książce „Na początku był sens”, stanowiącej zbiór rozmów z ks. Grzywoczem, czytelnicy doświadczą podobnego spotkania. Że będzie ono dla nich inspiracją w rozwiązywaniu problemów i mierzeniu się z trudnościami, jakie niesie nasza codzienność (bo rozmowy zawarte w książce dotyczą bardzo konkretnych doświadczeń). A także, że to spotkanie z mądrym człowiekiem okaże się pomocą w budowaniu głębszych i dojrzalszych relacji z samymi sobą, bliskimi i Panem Bogiem - dodaje.

Katarzyna Jabłońska jest redaktorem kwartalnika „Więź” (w latach 1997 -2017 była sekretarzem redakcji), krytykiem filmowym, współautorką m.in. książek z ks. Janem Kaczkowskim „Szału nie ma, jest rak” i „Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby”.

W najbliższym czasie odbędą się dwa spotkania autorskie z nią, poświęcone książce „Na początku był sens” oraz osobie ks. Grzywocza. W najbliższy wtorek (10 kwietnia) o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu (Rynek 3), a w następny poniedziałek (16 kwietnia) o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4).

Książka będzie także prezentowana na Targach Wydawców Katolickich (12-15 kwietnia, Warszawa, Arkady Kubickiego) na stoisku „Więzi”. Już teraz można ją kupić w księgarni internetowej wydawnictwa.

Fragment obrazu „Drugi dzień stworzenia” Natalii Rusieckiej, który wykorzystano na okładce książki „Na początku był sens”   Fragment obrazu „Drugi dzień stworzenia” Natalii Rusieckiej, który wykorzystano na okładce książki „Na początku był sens”

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL