Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dlaczego Jan nie został uczniem Jezusa?

Jan Chrzciciel siedzi w więzieniu i posyła uczniów – Ewangelia św. Mateusza 11, 2-15.

Skąd w Nim tyle wątpliwości? Przecież spotkały się przed laty dwie matki, a Jan podskoczył z radości pod sercem Elżbiety. Faktem jest, że długo się nie widzieli, nie wzrastali razem. Jeden był w Egipcie, a potem w Nazarecie, a drugi mieszkał na pustyni, na pustkowiu. Nadszedł moment i Jan rozpoznaje w Jezusie obiecanego Zbawiciela. Potem przyszły jednak wątpliwości. Mojżesz prowadził ludzi do Ziemi Obiecanej, ale sam do niej nie wszedł. Podobnie Jan, mimo, że był największym prorokiem, ale najmniejszy w Królestwie Bożym będzie od niego większym. Dlaczego Jan nie został uczniem Jezusa? Byłby chyba prawą ręką. Może spełniło się jego osobie to, co później powie Jezus, że „nowe wino wlewa się do nowych pojemników” – i to nowe jest z innego świata. Że miniona epoka jest zamknięta.

Co się zmieniło w tym świecie od moich narodzin? Co się zmieniło na świecie od Jezusowych narodzin? I dzisiaj mordują, kradną. Zmieniły się technologie. Mała grupa trzyma kasę w ręku. Kiedyś celnicy, a dzisiaj są banki. A jednak Jezus ciągle uczy, że stare czasy są zamknięte, więc nie wolno narzekać, marudzić. W świecie jest też dobro, a jego ilość i wielkość zależy od ciebie. Ty też jesteś ziarnem gorczycy, z którego może urosnąć wielkie drzewo. Pomóż sobie i innym – rośnij!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL