Nowy numer 48/2020 Archiwum

Co się będzie działo w tym tygodniu?

Dzień pokutny kapłanów, zjazd absolwentów teologii, skupienie szafarzy, odnowienie aktu przyjęcia Chrystusa…

Zapowiada się tydzień bogaty w wydarzenia.

W piątek 23 listopada w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi Śląskiej w Opolu przy ul. Drzymały 1a odbędzie się modlitewne spotkanie przebłagalne za grzechy duchownych w ramach Dnia Pokutnego prezbiterium diecezji opolskiej. Ten Dzień Pokutny był zapowiedziany w liście pasterskim bp Andrzeja Czai, w którym poruszona został m.in. kwestia nadużyć seksualnych duchownych wobec małoletnich, także w naszej diecezji. Podczas tego spotkania duchowni odprawią Drogę Krzyżową, wysłuchają konferencji bp A. Czai, przez półtorej godziny będą adorować Najświętszy Sakrament.

Dzień później (w sobotę, 24 listopada) odbędzie się zjazd absolwentów opolskiej teologii – studiujących zarówno w Diecezjalnym Instytucie Pastoralnym, jak i na Wydziale Teologicznym UO. Początek o 11.00 – Msza św. w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi Śl. Potem część biesiadna i artystyczna oraz spotkania z profesorami. Można się jeszcze zgłosić (do jutra, 20 listopada) na stronie: zjazdabsolwentow.eu

Tego samego dnia Dzień Absolwenta DA "Xaverianum". O 19.00 - koncert Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Przyszła niedziela – uroczystość Chrystusa Króla. Jak zwykle tego dnia odbędzie się dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. diecezji opolskiej. Rozpoczęcie o 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim. W programie: modlitwa różańcowa, okazja do sakramentu pokuty, Msza św. oraz wykład formacyjny. Zakończenie około 14.00.

W niedzielę Chrystusa Króla we wszystkich naszych parafiach odbędzie się odnowienie Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Wśród wydarzeń kulturalnych m.in.: wernisaż wystawy „Tutaj zawsze byliśmy wolni” i koncert z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II i stulecia odzyskania niepodległości w Muzeum Diecezjalnym w sobotę 24 listopada o 17.00. Wystąpią: Izabela Migocz (sopran), Katarzyna Rzeszutek (fortepian). Natomiast w środę 21 listopada w Centralnej Bibliotece Caritas (Opole, Szpitalna 7a) o 16.00 wykład dr. Macieja Borkowskiego na temat „Nocy kryształowej” w Opolu. Tego samego dnia w Muzeum Śląska Opolskiego o 17.30 pokaz filmu o Władysławie Bartoszewskim „Budowniczy mostów”, a potem dyskusja. W piątek 23 listopada wernisaż wystawy World Press Photo w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu (pl. Teatralny 12).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama