Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku?

W najbliższą sobotę będzie okazja porozmawiać o tym z notariuszem w ramach Dnia Otwartego Notariatu.

W sobotę 24 listopada po raz dziewiąty odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu. W tym roku hasło przewodnie dnia brzmi: „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”. Będzie można na ten temat zasięgnąć bezpłatnej porady specjalistów-notariuszy w 19 miastach w Polsce. Notariusze będą czekali na zainteresowanych kwestiami majątkowymi (kupno lub sprzedaż nieruchomości, przekazanie majątku najbliższym, sporządzenie testamentu) od godz. 10 do godz. 16. W Opolu Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4.

Notariusze będą wyjaśniać, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, np. przy zawieraniu umowy darowizny, umowy dożywocia lub zmiany, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem. Nie są to jednak jedyne pytania, na które udzielą odpowiedzi – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

Notariusze wskażą także na te czynności prawne, które w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając czas i pieniądze.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL