Nowy numer 41/2019 Archiwum

Płciowość – dar i zadanie

Wiele jest twarzy bożka seksu. Nie można jednak stwarzać wrażenia, jakoby wszystko w tej dziedzinie było złe lub podejrzane.

Bo nie jest. Teolog powie, że to, co stworzył Bóg jest dobre – to pierwsza strona Biblii. Etyk doda, że nawet bez odwołania się do Boga wszystko, co odnajdujemy w naturze, jest dobre. Można rzec, że płciowość jako wyposażenie natury jest darem. A dla człowieka – istoty etycznej – stanowi dobro. Choć zarazem jest trudnym wyzwaniem. Człowiek, istota rozumna i wolna, każdy dar otrzymuje jako zadanie. W dziedzinie płciowości tym zadaniem jest najpierw akceptacja samego (samej) siebie. O tym ludzie wiedzieli od wieków. Doczekaliśmy czasów, gdy ta podstawowa sprawa jest kwestionowana. Gorzej – jest niszczona. Zaakceptowanie siebie jako mężczyzny czy jako kobiety (nie wybieranie genderu, ale akceptacja swojej płci) staje się punktem wyjścia oddania drugiemu człowiekowi. Jedynemu, wybranemu, kochanemu. Z tego wynika wspólna droga przez życie. I ten związek owocuje życiem. Niezwykłe bogactwo mechanizmów genetyki sprawia, że w dzieciach odnajdujemy siebie, a zarazem kogoś nowego. I nie tylko to. Płciowość jest szczególną płaszczyzną zjednoczenia i radości obojga małżonków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL