Nowy numer 41/2019 Archiwum

Stare pieśni pasyjne zabrzmią w "Cellarium"

Już w najbliższy piątek (15 marca) w „Cellarium”, kawiarni radia „Doxa” zespół muzyki folkowej Zaginione Archiwum zagra koncert starych pieśni pasyjnych.

- Stare śląskie śpiewniki, ze swoimi nutowymi zapisami, przenoszą nas w inny nieco wymiar przeżywania śpiewu skądinąd znanych pieśni, pozbawionych dziś specyficznych ozdobników, mniej znanych melodii i... wielu zwrotek w treści słownej. W piątek podczas kameralnego koncertu w kawiarence Cellarium zagramy i zaśpiewamy - mam nadzieję - z uczestnikami tego spotkania kilka pasyjnych pieśni w starym stylu, a także barokowych wyjątków z Pasji, zachowanych w zbiorze "Plankty polskie" autorstwa ks. Mrowca - informuje dr Mariusz Pucia, etnomuzykolog z Uniwersytetu Opolskiego i jeden z twórców zespołu „Zaginione Archiwum”, wykonującego muzykę z pogranicza folku i współczesnych kierunków muzycznych. Koncert rozpocznie się o 19.00.

Tym razem zespół zagra w rozszerzonym składzie: Marta Prochera (radio Doxa), Jadwiga Pucia - dwoje skrzypiec, Anna Dzwonkowska-Pucia, Paulina Magosz - dwa soprany, Dariusz Kownacki - leciwy akordeon z archaicznymi głosami, Dariusz Kownacki i Mariusz Pucia – fisharmonia. Słowo o muzyce: Mariusz Pucia.

Rezerwacja stolików pod numerem tel. 698 036 024.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL