Nowy numer 2/2021 Archiwum

Diakoni z wizytą w "Gościu Opolskim"

W czwartkowe popołudnie do redakcji "Gościa" zawitali niecodzienni goście.

Diakoni z wizytą w "Gościu Opolskim"   Jedną z ważnych części wizyty diakonów jest wypełnienie kwestionariuszy. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Dziesięciu diakonów, którzy w sobotę 8 czerwca, w przeddzień niedzieli Zesłania Ducha Świętego, chcą przyjąć sakrament święceń kapłańskich, gościło dziś (11 kwietnia) w naszej redakcji.

Byli to: dk. Michael Muskała z Ujazdu, dk. Radosław Radziwoń z Głogówka, dk. Rafał Kurek z Raciborza, dk. Michał Ludwig z Leśnicy, dk. Piotr Kłonowski z Korfantowa, dk. Paweł Knop z Opola, dk. Kacper Józefczyk z Prudnika, dk. Marcin Kleszyk z Kędzierzyna-Koźla, dk. Mateusz Mandalka ze Zdzieszowic i dk. Mateusz Zajdel z Pietrowic Wielkich.

Diakoni z wizytą w "Gościu Opolskim"   Podczas wizyty była chwila czasu na luźną rozmowę, pytania. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Wizyta odbywała się w ramach spotkań pastoralnych, dzięki którym alumni poznawali różne działające w diecezji instytucje i dzieła, spotkali się m.in. z ordynariuszem opolskim bp. Andrzejem Czają, odwiedzali poszczególne wydziały kurii, katolickie media.

Spotkanie u nas nie trwało długo, lecz było owocne. Rozmowa z redaktorami „Gościa Opolskiego” stała się okazją do pytań o zasięg i czytelnictwo „Gościa”, czy o to, jak w praktyce wygląda powstawanie i redagowanie naszego tygodnika i portalu. Diakoni pytali także, jak można, będąc już np. wikariuszem na jakiejś parafii, współpracować z „Gościem”.

Przyszli księża realizujący od lutego prawie czteromiesięczną praktykę, wypełnili także kwestionariusze, które posłużą do przybliżenia ich sylwetek po przyjęciu święceń.

Diakoni z wizytą w "Gościu Opolskim"   Wypełnione przez diakonów kwestionariusze pomogą wkrótce przedstawić ich sylwetki po święceniach kapłańskich. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama