Nowy numer 4/2021 Archiwum

Za tydzień Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy

Do modlitwy o dobro i świętość rodzin zaprasza biskup opolski Andrzej Czaja.

 – Dobro i świętość rodzin – zwyczajem ubiegłych lat – 1 maja będziemy polecać wstawiennictwu św. Józefa podczas Diecezjalnego Święta Rodziny w Jemiel­nicy. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Razem z nami będą się modlić kapłani naszej diecezji zaproszeni do Jemielnicy na swoje wielka­nocne spotkanie, tzw. Emaus kapłański – napisał w komunikacie do wiernych diecezji opolskiej bp Andrzej Czaja.

W tym roku Święto Rodziny w Jemielnicy odbędzie się po raz ósmy. Centralnymi punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP, którą poprzedzi procesja z kościoła Wszystkich Świętych. Po południu o 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa, podczas którego do Bractwa św. Józefa zostaną przyjęci nowi członkowie.

Diecezjalne Święto Rodziny jak zwykle będzie połączone z Jarmarkiem Cysterskim. Wśród atrakcji m.in.: stylizowana karczma średniowieczna, turniej rycerski o puchar wójta Jemielnicy, pokazy mody średniowiecznej, turniej łuczniczy i rzucania toporem, przedstawienie „Opat Johannes Nucius oczyma młodych”, pokazy artyleryjskie, kącik gier średniowiecznych, walki rycerskie, pokazy dawnych rzemiosł.

Część estradowa jarmarku rozpocznie się paradą rycerską o godz. 14. Wystąpią: Jemielnicka Orkiestra Dęta, Balkan Spirit Projekt, Pipes&Drums. Gwiazda wieczoru – Rene Ulbrich – wystąpi o 18.35.

O 17.00 rozpocznie się rodzinna sztafeta „Bieg po dyszkę” wokół pocysterskiego stawu. Będzie także możliwość zwiedzania pocysterskich zabytków – kościoła parafialnego (od 15 do 15.30) i kościoła pw. Wszystkich Świętych (15–15.30; 18–18.30).

Za tydzień Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama