Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sześć dni modlitwy za zmarłego bp. Jana Bagińskiego

Przed pogrzebem odbędą się żałobne spotkania modlitewne w parafiach i miejscach kapłańskiej oraz biskupiej posługi zmarłego biskupa Jana Bagińskiego.

Biskup opolski Andrzej Czaja prosi duszpasterzy i wiernych o modlitwę za zmarłego biskupa Jana w parafiach diecezji opolskiej podczas nabożeństw majowych i w modlitwie powszechnej podczas Mszy św. Prosi również o odprawienie we wszystkich parafiach diecezji w dogodnym czasie - w dniach poprzedzających uroczystości pogrzebowe bądź po nich - Eucharystii w intencji zmarłego biskupa seniora.

W najbliższych dniach zaplanowane zostały żałobne spotkania modlitewne w parafiach i miejscach kapłańskiej oraz biskupiej posługi zmarłego. Podajemy ich harmonogram.

W poniedziałek 20 maja o godz. 18.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się modlitwa różańcowa za śp. biskupa Jana.

We wtorek 21 maja o godz. 18.00 odbędzie się Różaniec w kościele św. Sebastiana w Opolu (parafia katedralna).

W środę 22 maja o godz. 20.00 pamięć zmarłego biskupa uczci Nieszporami wspólnota seminaryjna w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu.

W czwartek 23 maja o godz. 18.00 na Nieszpory i modlitwę za śp. biskupa zapraszają Siostry Szkolne de Notre Dame na Małym Rynku w Opolu.

W piątek 24 maja żałobne modlitwy odbędą się w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Kluczborku: o 6.15 i o 9.00 celebrowane będą Msze św. za zmarłego biskupa Jana, a o godz. 17.30 zostanie odmówiony Różaniec.

W sobotę 25 maja w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej o godz. 17.30 odbędzie się wieczorne nabożeństwo i Msza św. w intencji śp. biskupa Bagińskiego.

Jak informuje Kuria Diecezjalna w Opolu, szczegóły dotyczące ceremonii pogrzebowych, które planowane są na niedzielę 26 maja i poniedziałek 27 maja, zostaną podane w najbliższym czasie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama