Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ławka Festiwal po raz drugi w Opolu-Winowie

Kilkudniowe wakacyjne spotkanie dla studentów i młodzieży szkół średnich odbędzie się od 3 do 7 lipca. Zapisy już trwają.

Diecezjalny festiwal w Opolu-Winowie organizuje Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji opolskiej. Ławka Festiwal, bo tak nazywa się wakacyjne spotkanie, potrwa od 3 do 7 lipca, a do udziału zaproszeni są studenci i młodzież szkół średnich.

W sąsiedztwie kościoła Ducha Świętego ponownie stanie miasteczko namiotowe i urocza kawiarnia. Z kolei w kościele - scena, na której odbędą się wieczorne koncerty.

W programie festiwalowych dni znajdą się warsztaty i konferencje, spotkania z inspirującymi gośćmi, m.in. z Tomaszem Budzyńskim - wokalistą, malarzem i poetą, Moniką i Marcinem Gomułkami oraz Ewą Skrabacz z UO i Radia Opole.

Z kolei koncerty zagrają zespoły Kana, Play & Pray oraz Sąsiedzi+.

Nie zabraknie codziennej Mszy św., wieczornych nabożeństw, wakacyjnej atmosfery, jak również spotkań przy orzeźwiającej lemoniadzie w klimatycznej kawiarence festiwalowej, którą poprowadzą wolontariusze Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Treść festiwalu będzie nawiązywać do skierowanej do młodych adhortacji papieża Franciszka pt. „Christus vivit”.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na: botafe.pl.

Przeczytaj ubiegłoroczną relację z festiwalu: Marzenia z bonusem

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama