Nowy numer 34/2019 Archiwum

Jubileuszowe uroczystości patronalne ku czci św. Jacka

Od 9 do 12 sierpnia w Kamieniu Śląskim jubileusz 25. rocznicy poświęcenia sanktuarium św. Jacka.

Obchody jubileuszowe rozpocznie w piątek 9 sierpnia o godz. 17  Msza św. ku czci św. Jana Pawła II w kaplicy w Sebastianeum Silesiacum z koncertem i otwarciem wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II.

W sobotę 10 sierpnia o godz. 18 Mszy św. pontyfikalnej z nieszporami na placu przed sanktuarium będzie przewodniczyć biskup opolski Andrzej Czaja. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina (godz. 17).

W niedzielę 11 sierpnia o godz. 10 - Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11 - uroczysta odpustowa Suma pontyfikalna w 25. rocznicę poświęcenia Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola  (na placu przed sanktuarium św. Jacka) i procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15 - nabożeństwo do Ducha Świętego z procesją teoforyczną do sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka).

Jubileuszowe obchody zakończy Msza św. z pielgrzymami na Jasną Górę na placu przed sanktuarium św. Jacka w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 17.

« 1 »

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL