Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Zaproszenie do zawierzenia Ukrzyżowanemu

Bp Andrzej Czaja zaprasza do zawierzenia Jezusowi Ukrzyżowanemu przyszłości Kościoła opolskiego podczas obchodów kalwaryjskich ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny.

Obchody uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze Świętej Anny rozpoczną się już w środę 11 września i potrwają do niedzieli 15 września.

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza zwłaszcza do udziału w nabożeństwach w sobotę 14 września. Biskup chce, aby stały się one "modlitewnym zawierzeniem Jezusowi Ukrzyżowanemu przyszłości Kościoła opolskiego i mojego biskupiego posługiwania".

Bp Czaja dziękuje duszpasterzom i wiernym całej diecezji za modlitwę, wyrazy solidarności i wszelką życzliwość okazaną z okazji 10. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. Obchody na Górze Świętej Anny będą dalszym ciągiem tego dziękczynienia.

Obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę 14 września rozpoczną się o godz. 7  w grocie lurdzkiej godzinkami do św. Anny. O godz. 7.30 Msza św. a po niej rozpoczną się obchody annogórskiej kalwarii.

Kulminacyjnym punktem sobotnich uroczystości będzie wieczorne nabożeństwo ze świecami (o godz. 19) w grocie lurdzkiej. Tam bp Andrzej Czaja skieruje do wiernych pasterskie słowo, a w łączności z całą Metropolią Górnośląską będzie się modlić o błogosławieństwo dla jej pasterzy i wiernych.

Cały program obchodów na plakacie poniżej.

Plakat obchodów   Plakat obchodów
« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL