Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaproszenie do zawierzenia Ukrzyżowanemu

Bp Andrzej Czaja zaprasza do zawierzenia Jezusowi Ukrzyżowanemu przyszłości Kościoła opolskiego podczas obchodów kalwaryjskich ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny.

Obchody uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze Świętej Anny rozpoczną się już w środę 11 września i potrwają do niedzieli 15 września.

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza zwłaszcza do udziału w nabożeństwach w sobotę 14 września. Biskup chce, aby stały się one "modlitewnym zawierzeniem Jezusowi Ukrzyżowanemu przyszłości Kościoła opolskiego i mojego biskupiego posługiwania".

Bp Czaja dziękuje duszpasterzom i wiernym całej diecezji za modlitwę, wyrazy solidarności i wszelką życzliwość okazaną z okazji 10. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. Obchody na Górze Świętej Anny będą dalszym ciągiem tego dziękczynienia.

Obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę 14 września rozpoczną się o godz. 7  w grocie lurdzkiej godzinkami do św. Anny. O godz. 7.30 Msza św. a po niej rozpoczną się obchody annogórskiej kalwarii.

Kulminacyjnym punktem sobotnich uroczystości będzie wieczorne nabożeństwo ze świecami (o godz. 19) w grocie lurdzkiej. Tam bp Andrzej Czaja skieruje do wiernych pasterskie słowo, a w łączności z całą Metropolią Górnośląską będzie się modlić o błogosławieństwo dla jej pasterzy i wiernych.

Cały program obchodów na plakacie poniżej.

Plakat obchodów   Plakat obchodów
« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama