Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Zbliża się doroczna pielgrzymka marianek

Trwają zapisy na diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci Maryi na Górę św. Anny.

Pielgrzymka odbędzie się w dwóch terminach: od 27 do 29 września dla grup z kluczborskiego i opolskiego rejonu duszpasterskiego oraz od 11 do 13 października dla grup z rejonów nyskiego i raciborskiego.

W obu terminach spotkania rozpoczną się w piątek o 18.00, a zakończą w niedzielę przed południem.

W tym roku marianki spotkają się pod hasłem "I poczęła z Ducha Świętego".

W planie pielgrzymki m.in.: wspólna modlitwa, codzienna Msza św., pogodne wieczory, spotkania w grupach wiekowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnia Eucharystia pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały, która w bazylice św. Anny rozpocznie się o 11.00.

Noclegi przewidziane są w Domu Pielgrzyma, a zgłoszenia grup przyjmowane są za pośrednictwem formularza internetowego, do którego link znajduje się na stronie dompielgrzyma.pl. Należy wybrać termin turnusu, a także podać m.in. liczbę dziewcząt, które wezmą udział w pielgrzymce oraz nazwisko opiekuna grupy.

- Proszę, by przywieźć ze sobą stroje mariańskie i sztandary. I oczywiście dobry humor - zachęca ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

Kapłan prosi też opiekunów parafialnych wspólnot o wskazanie jednej marianki (od VIII klasy szkoły podstawowej, z niebieskim medalikiem) do otrzymania wyróżniającego dyplomu biskupa opolskiego. Na zgłoszenia czeka do 23 września (msobek@poczta.fm lub 695 331 715 - po 19.30).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL