Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wielkie dzieła z papierowych skarbonek

W tym roku jałmużna wielkopostna Caritas trafi ponownie do Centrum Rehabilitacji dla Dzieci.

Wielkie dzieła z papierowych skarbonek   Akcja służy nie tylko wsparciu dobrego celu, ale przede wszystkim budzeniu wrażliwości na drugiego człowieka. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Z początkiem Wielkiego Postu Caritas Diecezji Opolskiej rozprowadza papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej, zachęcając do gestu pamięci, współczucia i miłosierdzia nie tylko dzieci.

- To sposobność do wydobywania ze skarbca swojego serca dobra, które w formie jałmużny wielkopostnej wspiera szlachetne sprawy - podkreśla ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiej Caritas. - W tym roku dochód ze skarbonek wielkopostnych będzie ponownie przeznaczony na wsparcie Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu. Co roku usprawnia się tam ponad tysiąc dzieci z deficytami rozwojowymi, w wieku od 1 miesiąca do 18. roku życia, ale ponieważ kontrakt z NFZ i umowy z PFRON-em nie pokrywają kosztów rehabilitacji, Caritas Diecezji Opolskiej dokłada do działalności placówki co miesiąc ponad 15 tys. złotych - dodaje.

W ubiegłym roku na ten sam cel dzieci i młodzież zebrały ponad 85 tys. zł. Wcześniej wspierały hospicjum w Starych Siołkowicach oraz łaźnię dla osób bezdomnych w Opolu.

Aby pomóc Centrum i uczestniczyć w dziele jałmużny wielkopostnej, można też wpłacić pieniądze na konto Caritas Diecezji Opolskiej. Skarbonki są dostępne na parafiach oraz w biurach rejonowych i centrali Caritas w Opolu.

Ogólnopolska akcja jałmużny wielkopostnej jest prowadzona od lat wspólnie z Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama