Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ze świętym Franciszkiem w trudnych, ale Bożych czasach

Franciszkanie z Nysy proponują cykl filmów o św. Franciszku z Asyżu. Opowiada o. Antoni K. Dudek OFM.

Obok śmierci jest też życie. Tu umieramy, a tam żyjemy. Z podwójnej substancji jest człowiek złożony: z ciała i z ducha. O tym w tych dniach nie możemy zapomnieć – mówi o. Antoni K. Dudek OFM z klasztoru franciszkanów w Nysie, zapowiadając cykl filmików opowiadających o św. Franciszku z Asyżu.

Pierwszy, 27-minutowy film opublikowany został dzisiaj o 6 rano na profilu FB Franciszkanie-Nysa - można go obejrzeć TUTAJ. I tak będzie przez kolejne dni. Przewidzianych jest 15 odcinków.

W pierwszym odcinku o. Antoni Dudek, doktor historii Kościoła, autor wielu książek i prac o historii franciszkanów m.in. w Ziemi Świętej, Nysie czy rodzinnym Kłodzku opowiada m.in. co nieco o franciszkańskim kościele w Nysie pw. św. Elżbiety Węgierskiej, a zwłaszcza o samej patronce. I o tym, co ją łączyło ze św. Franciszkiem. Wspomina także sześciu franciszkanów nyskich i ich świeckiego współpracownika, którzy zginęli w marcu 1945 r. z rąk żołnierzy radzieckich. Ale cykl noszący tytuł „Ze świętym Franciszkiem w trudnych, ale Bożych czasach” skupia się przede wszystkim na samym św. Franciszku i tym, co ma on do powiedzenia nam w czasie pandemii.

– Chciałbym pokazać, co zrobiła Ewangelia z człowiekiem, który ją potraktował poważnie. Który doszedł do wniosku, że Ewangelia to nie jest polisa od wypadków. Ale jest to polisa na życie wieczne – mówi o. Dudek.

Każde spotkanie kończyć się będzie dziesiątką Różańca – franciszkańską Koronką ku czci Siedmiu Radości Matki Bożej – odmawianą przed ojca Antoniego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama