Nowy numer 44/2020 Archiwum

Policja pilnuje #zostanwdomu

Policyjny bilans Wielkanocy: 140 osób ukaranych mandatami, 50 stanie przed sądem za nieprzestrzeganie rygorów walki z epidemią COVID-19.

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu podsumowała święta wielkanocne pod kątem przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas panującej epidemii koronawirusa.

"Wielkanoc minęła na Opolszczyźnie spokojnie. Większość mieszkańców zastosowała się do zasad bezpieczeństwa pozostając w domach. Ruch na drogach był minimalny, ulice, place i parki puste. Policjanci przez cały świąteczny weekend czuwali nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem wprowadzonych zakazów. Nieliczni, którzy rażąco naruszyli obowiązujące ograniczenia, musieli liczyć się z konsekwencjami" - czytamy w komunikacie KWP.

Ponad 140 osób zostało ukaranych mandatami, kolejne 50 stanie przed sądem.

Funkcjonariusze codziennie przeprowadzali kilka tysięcy sprawdzeń osób przebywających na kwarantannie oraz pilnowali, by wprowadzone zasady bezpieczeństwa były przestrzegane.

Przez całe święta odnotowano jeden wypadek drogowy, w którym ranna została jedna osoba. Policjanci drogówki byli m.in. na głównych drogach wyjazdowych z miast i w miejscach, gdzie kierowcy częściej popełniają wykroczenia. Zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców. 5 innych straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama