Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ognisko koronawirusa w ZOL-u w Ozimku

Wczoraj okazało się, że 15 osób jest tam zakażonych koronawirusem, dziś potwierdzono zakażenia u kolejnych 21 osób. Siedmiu pacjentów relokowano do innych szpitali zakaźnych.

Do zakażenia doszło na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy szpitalu św. Rocha w Ozimku. Łącznie wczoraj i dziś koronawirusa wykryto tam już u 36 osób.

Wczoraj służby wojewody poinformowały o 10 kobietach oraz 5 mężczyznach, dziś rano o kolejnych 6 kobietach. Większość (17) jest w wieku senioralnym. Ich stan jest stabilny. O godz. 18.00 wojewoda opolski poinformował i kolejnych 15 podopiecznych ZOL w Ozimku, u których potwierdzono COVID-19 (13 kobiet i 2 mężczyźni). Także tu, za wyjątkiem dwóch pań w średnim wieku, pozostali chorzy są w wieku senioralnym, ich stan jest dobry.

W piątek 10 kwietnia w szpitalu św. Rocha koronawirusa wykryto u jednej z pielęgniarek, pracującej na oddziale wewnętrznym. Wstrzymano pracę tego oddziału, izby przyjęć oraz chirurgii planowej. Oddział wewnętrzny został objęty kwarantanną.

Po tym, jak w poniedziałek 12 kwietnia stwierdzono kolejnych 15 przypadków zakażeń, w większości u pacjentów przebywających w ZOL-u, znajdujących się w tym samym budynku,  wszystkim pacjentom oraz części personelu wykonano badania na COVID-19. Dwóch pacjentów przekazano do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, pozostali (33 osoby) pozostali w placówce, którą objęto kwarantanną.

Jednak dziś, po odnotowaniu kolejnych sześciu przypadków zakażenia, aby zapewnić chorym właściwą opiekę medyczną, wojewoda opolski zdecydował o ewakuacji 7 pacjentów ZOL-u i przewiezieniu ich do innych placówek medycznych w Opolu i Nysie. Akcja rozpoczęła się po południu.

- Informuję, że jestem w stałym kontakcie z dyrekcją ZOL w Ozimku, gdzie u mieszkańców ośrodka oraz personelu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia siedmiorga pacjentów, po ustaleniach z dyrekcją placówki, dziś z samego rana podjąłem natychmiastową decyzję o relokacji tych osób na oddziały zakaźne szpitala w Nysie oraz Szpitala Wojewódzkiego w Opolu - informuje wojewoda Adrian Czubak w specjalnym oświadczeniu. - Na tę chwilę konieczne jest zapewnienie dodatkowego personelu w ZOL w Ozimku. W tym celu - już wczoraj, wydałem polecenie o skierowaniu do pracy w ww. placówce dodatkowej kadry medycznej.

Oddział nie został jednak w całości ewakuowany.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama