Nowy numer 2/2021 Archiwum

Młodzież porozmawia online o ważnych sprawach

Startuje nowa propozycja diecezjalnego Duszpasterstwa Młodych Ławka. To #Żyjcie! - Pogaduszki.

Powstał program formacyjny #Żyjcie! - Pogaduszki, w którym chodzi o to, by młodzi ludzie mogli się spotkać i pogadać o ważnych rzeczach. Spotkania będą odbywały się online. - Inspiruje nas adhortacja papieża Franciszka "Christus vivit". Cel jest taki, by choć trochę poznać to, co pisze papież, a przez to wzmocnić swojego ducha - wyjaśniają twórcy programu z Centrum Duszpasterstwa Młodych Ławka.

Raz w tygodniu, od poniedziałku 4 maja aż do wakacji, na stronie duszpasterstwa Ławka zamieszczany będzie plik z fragmentem adhortacji papieża Franciszka "Christus vivit" oraz zestawem pytań. Plik można pobrać na telefon, by treść na spokojnie przeczytać i przemyśleć.

- Daj sobie trochę czasu. Nie da się tego zrobić w pośpiechu. Najpierw przeczytaj uważnie fragmenty adhortacji. Potem przejdź do pytań. Nie musisz poświęcać każdemu tyle samo czasu, ale zatrzymaj się przy tych, które twoim zdaniem warto dobrze przemyśleć - zachęcają twórcy.

Kolejnym krokiem będą cotygodniowe spotkania grupy na wideokonferencji. Mają być one okazją do rozmowy o tym, co napisał papież, i twórczego podzielenia się przemyśleniami.

Grupy tworzą i prowadzą księża oraz animatorzy. To oni zbierają w nich młodzież z okolicy. Zatem część grup będzie skupiała uczestników, którzy dobrze się znają, ale powstają też grupy łączące młodych z wielu miejsc.

Szczegóły oraz zapisy do grup ponadparafialnych znajdziecie na stronie lawka.org.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama