Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wraca wydanie papierowe "Gościa Opolskiego"

Po pięciu tygodniach przerwy znowu jesteśmy "w papierze". Zapraszamy do lektury.

Aktualny numer „Gościa Niedzielnego” (nr 19/ 10 maja) ukazuje się już z edycjami diecezjalnymi i to w pełnym – ośmiostronicowym – wydaniu.

W czasie przerwy wymuszonej trudnościami wydawniczymi z powodu pandemii największym wsparciem dla nas – dziennikarzy „Gościa Opolskiego” – były pytania Czytelników: kiedy wracacie do papieru? Brakuje nam informacji z naszego regionu etc..  To było nie tylko bardzo miłe. Bardzo za te głosy Państwu dziękujemy.

Bieżący numer można już kupować w kościołach i sieciach dystrybucji prasy. Oczywiście zachęcamy także do lektury wydania elektronicznego (PDF lub e-wydanie) - bez wychodzenia z domu. Szczegóły TUTAJ

W bieżącym wydaniu „Gościa Opolskiego” znajdziecie m.in. edytorial "Niepewność i nadzieja”. – Co nas może uratować? Odpowiedź znamy z naszej historii: solidarność i wspólnota. Czy po pandemii będziemy solidarni? – pyta Andrzej Kerner.

Karina Grytz-Jurkowska udała się w trasę z pielęgniarkami Stacji Opieki Caritas, które pełnią w sytuacji pandemii wyjątkową rolę opiekując się osobami starszymi, samotnymi w ich domach. W całej diecezji 118 pielęgniarek codziennie dociera do ok. 800 osób… .

Anna Kwaśnicka opisuje doświadczenia kilku rodzin, które przeżywały w domu transmisje niedzielnej Mszy św. Nie było to łatwe doświadczenie, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Ale była to także okazja do twórczego przeżywania faktu, że rodzina jest Kościołem domowym.

Oprócz tego informacje bieżące, podsumowanie kronikarskie ubiegłych prawie 2 miesięcy, spotkanie z diakonami przygotowującymi się do święceń kapłańskich.

Zapraszamy serdecznie do lektury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama