Nowy numer 42/2020 Archiwum

Urodzinowy prezent dla Jana Pawła II

Biskup Andrzej Czaja prosi o finansowe i modlitewne wsparcie budowy kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.

Przed drzwiami tymczasowej kaplicy w parafii św. Jana Pawła II z przesłaniem do wiernych diecezji opolskiej zwrócili się biskup opolski Andrzej Czaja i o. Paweł Zając, prowincjał polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

W Opolu powstaje kościół św. Jana Pawła II
Diecezja Opolska

- Obecna sytuacja ma negatywny wpływ na dalszy rozwój dzieła budowy nowej parafii. W związku z tym zwracamy się do was wszystkich, kochani, pomóżcie nam przezwyciężyć wszelakie trudności, aby to dzieło mogło się rozwijać - apeluje bp Andrzej Czaja.

- Myślę, że nikomu nie muszę mówić, jak wiele zawdzięczamy św. Janowi Pawłowi II. Czas, który przeżywamy w związku z 100. rocznicą jego urodzin, to dobry czas, by sobie to przypomnieć - przekonuje biskup opolski. Zachęca, by sięgać do myśli papieża, by wspominać wydarzenia z nim związane.

- Ale chciejmy też wyrazić wdzięczność Boskiej Opatrzności za niego i chciejmy jemu wdzięczność wyrazić. Chcę zaproponować pewną formę wyrażenia tej wdzięczności w czas obchodów 100. rocznicy urodzin. Wesprzyjmy dzieło, któremu on patronuje, i które ma przynosić wielkie owoce duchowe - zachęca ordynariusz. Podpowiada, że jedną z form wdzięczności może być przekazanie datku na budowę kościoła św. Jana Pawła II.

Parafia św. Jana Pawła II w Opolu została erygowana 28 kwietnia 2019 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W kolejnych tygodniach oblaci postawili tymczasową kaplicę, w której pierwsza Msza św. została odprawiona w niedzielę 19 maja 2019 r. Wówczas o. Franciszek Bok OMI został wprowadzony na urząd proboszcza najmłodszej parafii w diecezji opolskiej.

- Od samego początku parafianie z wielką życzliwością podeszli do tej inicjatywy i są obecni. Żywy Kościół powoli się tworzy. W kartotece parafialnej jest wpisanych już około 2 tysiące imion - mówi o. Paweł Zając. - Jest regularnie prowadzone duszpasterstwo, a duszpasterze starają się być dostępni. Za tymczasową kaplicą widać powoli wznoszony klasztor. Czekamy na moment, kiedy rozpocznie się budowa kościoła. Oczywiście wydarzenia ostatnich tygodni dla całego świata były bardzo zaskakujące, na początku i nas pozbawiły optymizmu. Było dużo lęku, co się będzie działo z tą inicjatywą, czy będzie mogła być kontynuowana. Ale myślę, że św. Jan Paweł II uczy nas, aby się w żadnych okolicznościach nie zniechęcać - przekonuje o. Zając.

Internetowa strona parafii - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama