GN 3/2021 Archiwum

Nowi wikariusze w parafiach, a także księża skierowani na studia

Biskup opolski Andrzej Czaja wręczył księżom dekrety wikariuszowskie.

We wtorek 9 czerwca w Kurii Diecezjalnej w Opolu biskup Andrzej Czaja wręczył księżom dekrety, które kierują ich do pracy duszpasterskiej w nowych parafiach. Przed południem dekrety otrzymali księża proboszczowie (TUTAJ), a po południu - wikarzy.

Ks. Łukasz Waligóra - odwołany z funkcji wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku i mianowany wikariuszem parafii św. Jacka w Opolu

Ks. Szymon Cała - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Michała Archanioła w Prudniku i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

Ks. Paweł Michalewski - odwołany z funkcji wikariusza parafii MB Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu i mianowany wikariuszem parafii MB Nieustającej Pomocy w Opolu.

Ks. Mariusz Stawski - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim i mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie.

Ks. Paweł Czernichowski - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich.

Ks. Tadeusz Dziedzic - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu i mianowany wikariuszem parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

Ks. Mariusz Sienkowski - odwołany z funkcji rezydenta parafii MB Nieustającej Pomocy w Opolu i mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie.

Ks. Mariusz Ołdak - odwołany z funkcji kapelana Centrum Opieki Paliatywnej Caritas Diecezji Opolskiej w Starych Siołkowicach i mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Ks. Paweł Lisoń - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.

Ks. Tomasz Wrona - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie i mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej w Raciborzu.

Ks. Daniel Nowak - w związku z finalizowaniem studiów w Hochschule für katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik w Regensburgu został mianowany wikariuszem parafii św. Karola Boromeusza w Opolu.

Ks. Łukasz Szablicki - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Mikołaja w Krapkowicach i mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.

Ks. Dawid Górniak - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach i mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach.

Ks. Grzegorz Świecarz - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach.

Inne zmiany:

Ks. dr Andrzej Ochman - odwołany z funkcji rezydenta parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach przy jednoczesnym zachowaniu obowiązków wynikających z pracy dydaktyczno-naukowej na Wydziale Teologicznym UO oraz związanych z funkcją asystenta Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego w diecezji opolskiej.

Ks. Krzysztof Niebudek - odwołany z funkcji rezydenta parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu i mianowany rezydentem przy parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej.

Ks. Marek Krzewicki – mianowany z dniem 26 sierpnia br. kapelanem Centrum Opieki Paliatywnej Caritas Diecezji Opolskiej w Siołkowicach.

Ks. mgr-lic Piotr Herok – skierowany na studia specjalistyczne z prawa kanonicznego na Wydział Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ks. Tomasz Kornek - odwołany z funkcji wikariusza parafii Bożego Ciała w Oleśnie i skierowany na studia specjalistyczne z teologii dogmatycznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Ks. Michał Ludwig - odwołany z funkcji wikariusza parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu i skierowany na studia specjalistyczne z prawa cywilnego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Ks. Kamil Mieszkowski – odwołany z funkcji wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu z udzieleniem urlopu.

Ponadto posługę wikariuszowską rozpocznie 7 neoprezbiterów, którzy swoje pierwsze skierowania na parafie poznali w dniu święceń kapłańskich:

Ks. Marcin Jaśkowski będzie wikariuszem parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

Ks. Krzysztof Kurzeja będzie wikariuszem w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Ks. Łukasz Labusga będzie wikariuszem parafii św. Michała Archanioła w Prudniku.

Ks. Paweł Leżuch będzie wikariuszem Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu.

Ks. Damian Sklorz będzie wikariuszem parafii Bożego Ciała w Oleśnie.

Ks. Szymon Supel będzie wikariuszem parafii św. Mikołaja w Krapkowicach.

Ks. Kamil Wocka będzie wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

Większość dekretów będzie obowiązywać od 26 sierpnia 2020 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama