Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Mama córce

Podpowiedzą, jak zachwycić nastolatkę pięknem jej kobiecości i płodności.

Cztery opolskie nauczycielki naturalnego planowania rodziny włączyły się w projekt pn. „Aktywne mamy – świadome swojej płodności nastolatki”, który w skrócie nazywany jest „Mama córce – kobieta kobietce”.

– Naszym zadaniem będzie przeprowadzenie szkoleń dla mam nastolatek, przygotowujących do rozmów z córkami o pięknie kobiecości i płodności. Według projektu, możemy przeszkolić 15 mam z regionu – mówi Marta Ramolla, która jest nie tylko nauczycielką NPR, ale także mamą. Projekt, w który włączyły się opolskie nauczycielki NPR, prowadzony jest przez Instytut Naturalnego Planowania Rodziny według metody prof. J. Rötzera.

Inicjatywa została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i ma na celu stworzenie przestrzeni do rozmowy mamy i córki na tematy związane z płciowością i dojrzewaniem. Celem jest tak wesprzeć mamę (bądź bliską ciocię czy mamę chrzestną) 10–12-letniej dziewczynki, by porozmawiała ze swoją córką wchodzącą w okres dorastania o tym, jak będzie zmieniało się jej ciało, o pojawieniu się pierwszej miesiączki, higienie, pięknie funkcjonowania kobiecego cyklu, dojrzewaniu i płodności. Rekrutacja mam zainteresowanych włączeniem w projekt trwa na stronie: mamacorce.iner.pl w zakładce „Formularz zapisów”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy