Nowy numer 30/2021 Archiwum

Ministranci, lektorzy i ceremoniarze spotkają się w Opolu

Trwają zapisy na diecezjalną pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza.

Tegoroczna pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w zmienionej formie. Tym razem dzieci i młodzież, które na co dzień służą przy ołtarzu, nie spędzą dwóch dni na Górze św. Anny, ale spotkają się we wtorek 25 sierpnia w Międzydiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu. Ze względu na trwającą pandemię w pielgrzymce mogą wziąć udział tylko zorganizowane grupy.

Rozpoczęcie spotkania zaplanowano o 11.00. W planie: Eucharystia pod przewodnictwem biskupa, ustanowienie nowych ceremoniarzy, wręczenie dyplomów dla wzorowych wieloletnich członków LSO, a także spotkanie z zaproszonymi gośćmi, które odbędzie się w auli seminaryjnej.

Zgłoszenia grup przyjmowane są do 23 sierpnia za pomocą formularza zamieszczonego na stronie: lso.opole.pl. Należy podać nazwę parafii, liczbę uczestników oraz dane kontaktowe opiekuna. Organizatorzy pielgrzymki zobowiązują opiekunów grup do sporządzenia parafialnej listy uczestników pielgrzymki, która musi zawierać imiona i nazwiska uczestników oraz ich numery kontaktowe.

Podczas pielgrzymki zostaną wręczone dyplomy uznania dla wzorowych wieloletnich członków LSO. Duszpasterze mogą zgłaszać kandydatów do 20 sierpnia poprzez formularz na stronie lso.opole.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama