Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jutro akcja solidarności z walczącymi o wolność Białorusinami

W Opolu akcję organizuje Fundacja im. Romana Kirsteina.

Jutro (sobota, 12 września) na opolskim rynku przeprowadzona będzie akcja, która ma na celu umożliwienie mieszkańcom Opola wyrażenia poparcia dla ruchów wolnościowych na Białorusi oraz sprzeciwu wobec agresji i represjom stosowanym wobec pokojowych demonstrantów. Akcja organizowana jest przez Fundację im. Romana Kirsteina we współpracy z miastem Opole, urzędem marszałkowskim, stowarzyszeniem Opolskie Lamy, Nokia Studio, Igimedia oraz fundacją Horyzont.

Na początek o godz. 17 najmłodsi mieszkańcy zostaną zaproszeni do rysowania życzeń wolności dla dzieci w Białorusi. Dla opolan przygotowano także ramkę, w której można się będzie sfotografować, a zdjęcie umieścić na profilu społecznościowym. Przygotowana będzie też plansza,  na której opolanie będą mogli wpisywać swoje poparcie dla Białorusinów. 

Finał akcji przewidziany jest na godz. 20.15 – wyświetlona zostanie wypowiedź Andżeliki Borys, Prezes Związku Polaków na Białorusi. Następnie zostanie wyświetlona animacja z hasłami poparcia.

W ten weekend instalacje na ul. Krakowskiej (trąby) podświetlone będą w kolorach biało-czerwono-białych – flagi niepodległej Białorusi.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama