Nowy numer 4/2021 Archiwum

Koncert Macieja Lamma w katedrze opolskiej

W niedzielę 29 listopada odbędzie się trzeci koncert z cyklu "Organowe inspiracje - Muzyczna trzynastka".

Cykl comiesięcznych koncertów w odnowionym wnętrzu katedry opolskiej pn. "Organowe inspiracje - Muzyczna trzynastka" w ostatnią niedzielę września zainaugurował Michał Blechinger.

W październiku podczas drugiego koncertu przy organach zasiadł Łukasz Mandola, a w listopadzie czas na Macieja Lamma, który jest m.in. organistą w katedrze opolskiej oraz nauczycielem w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu.

Podczas koncertu, który w niedzielę 29 listopada rozpocznie się o 19.30, wybrzmią utwory m.in. Jan Sebastiana Bacha i Mieczysława Surzyńskiego, ale także autorskie utwory Macieja Lamma.

Maciej Lamm (ur. 1989 r.) jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Opolu oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalnościach: fortepian, muzyka kościelna i organy.

W 2005 r. zajął I miejsce i zdobył złoty medal na międzynarodowym konkursie dla młodych pianistów i skrzypków w Oranienburgu (Niemcy). W 2013 r. uzyskał II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Organowej w Legnicy oraz otrzymał wyróżnienie na Konkursie Muzyki Organowej w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi. Brał udział w mistrzowskich kursach organowych, prowadzonych przez Matteo Imbruno, Joachima Grubicha, Michaela Schmedinga, Stefana Baiera i Tomasza Adama Nowaka.

Jest stypendystą: organizacji "Rotary International", fundacji "Porozumienie bez Barier" Jolanty Kwaśniewskiej, fundacji "J & S Pro Bono Poloniae" oraz Prezydenta Miasta Opola.

Koncertował m.in. w: Katowicach, Głuchołazach, Rudach, Opolu, Moguncji, Trewirze i Szekesfehervar. Występował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej - jako solista oraz wykonując partie organowe i basso continuo. Nagrał m.in. dwie płyty CD z serii "Organy Śląska Opolskiego", prezentując instrumenty z kościoła parafialnego pw. św. Piotra i Pawła w Polskiej Cerekwi oraz pw. św. Sebastiana w Opolu.

Od 2011 r. jest kierownikiem organizacyjnym Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Opolu (wcześniej w Głuchołazach). Od 2017 r. pełni obowiązki głównego organisty katedry pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

Koncert Macieja Lamma w katedrze opolskiej   materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama