Nowy numer 19/2021 Archiwum

Duszpasterstwo młodych zachęca do modlitwy za zdających maturę

W diecezji opolskiej rusza inicjatywa modlitewna "Maturzyści - modlimy się!". Potrwa do 20 maja.

W ramach przedsięwzięcia wszyscy diecezjanie są zaproszeni do podjęcia codziennej modlitwy za młodych, a szczególnie za maturzystów.

- Chcemy w ten sposób towarzyszyć im przed Panem Bogiem w czasie, kiedy zdają ważny egzamin i podejmują życiowe wybory. Inicjatywa rozpocznie się 2 maja, a zakończy 20 maja, czyli w dniu ostatnich egzaminów maturalnych - informują inicjatorzy modlitwy z Duszpasterstwa Młodych Diecezji Opolskiej "Ławka".

- Dla uczniów, w tym także tych przygotowujących się do egzaminów, dwa ostatnie lata były wyjątkowo trudnym czasem, kiedy kontakt z nauczycielami i rówieśnikami był mocno ograniczony, dlatego tym bardziej potrzebna im jest nasza modlitwa - przekonują. A do włączenia się we wspólną modlitwę za młodzież i maturzystów zachęca także bp Andrzej Czaja.

Modlitwa za maturzystów:

Dobry Boże, Ty powierzyłeś młodej Maryi zadanie przyjęcia Twojego wcielonego Słowa i słowami anioła Gabriela umocniłeś Ją w jego wypełnieniu. Pomogłeś przezwyciężyć strach i obdarzyłeś pełnią łaski. Spraw, prosimy, by ludzie młodzi, szczególnie maturzyści z naszej parafii/diecezji, odnaleźli w Kościele miejsce spotkania z Tobą. Zabierz im strach, pomóż rozeznać zadania, które przed nimi stawiasz, i daj im odwagę do ich realizacji. Dodaj im wiary! Niech przekonani o tym, że są cenni w Twoich oczach, godni szacunku i umiłowani, nigdy nie tracą smaku radowania się ze spotkania, z przyjaźni, wspólnych marzeń, pielgrzymowania z innymi do Ciebie. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama