Nowy numer 24/2021 Archiwum

Chłopacy z Domu św. Karola w roli strażaków

Trwa zbiórka na zakup hydrantów wewnętrznych, które dla bezpieczeństwa muszą zostać zamontowane w Domu św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu.

Dwa dni trwały nagrania do filmu, który promuje zbiórkę. Efekt? Imponujący! Mieszkańcy domu pokazują, jak ważną misją jest praca strażaka i jak potrzebną w przypadku zaprószenia ognia.

Dzielą się też swoimi przemyśleniami nt. "Czym jest dom?", "Kiedy czują się bezpiecznie?".

Film można zobaczyć: TUTAJ

W Domu św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, mieszka 53 chłopaków z różnymi niepełnosprawnościami.

- Dom znajduje się w budynku, który jest zabytkiem. Jest zawsze dla nas za mały. Marzymy o takiej pompce od Pana Kleksa, która napompowałaby budynek do większych rozmiarów. Jednak jest to niemożliwe - mówi s. Rut Rzytki, elżbietanka.

- Ten dom stawia przed nami różne wyzwania, a nam bardzo zależy na bezpieczeństwie naszych podopiecznych, bo ich bardzo kochamy. Jedną z kwestii jest kwestia bezpieczeństwa pożarowego. Zrobiliśmy już wiele rzeczy, by sprawić, aby nasz dom był bezpieczny. Do pełni szczęścia brakuje nam hydrantów wewnętrznych, które mamy obowiązek zamontować w naszym domu w tym roku - wyjaśnia s. Rut. I zachęca do wsparcia zbiórki (TUTAJ), którą uruchomili na ten cel. Potrzeba 70 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama