Nowy numer 24/2021 Archiwum

W niedzielę w Głogówku święcenia kapłańskie przyjmie diakon Dariusz Karbowski

Będzie pierwszym wyświęconym w tym roku księdzem diecezji opolskiej.

W najbliższą niedzielę 16 maja br. w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja w Głogówku odbędą się święcenia prezbiteratu diakona Dariusza Karbowskiego.

Pochodzi on z parafii św. Anny w Grabowie Kościerskim (diecezja pelplińska) i jest absolwentem Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Kapłaństwa w Krakowie. W 2019 r. zwrócił się do biskupa opolskiego o przyjęcie do diecezji opolskiej i uzyskał na to zgodę. W sierpniu ubiegłego roku w Głogówku przyjął święcenia diakonatu i odtąd posługiwał w tamtejszej parafii.

Ks. diakon Dariusz Karbowski urodził się w 1966 r. Jego rodzicami są Henryka (obecnie emerytka) i śp. Brunon. Ukończył kilka kierunków studiów: teologię na KUL, ekonomię i zarządzanie na Politechnice Gdańskiej oraz uzyskał tzw. licencjat rzymski z historii Kościoła na UP JPII w Krakowie.

Przed rozpoczęciem formacji do kapłaństwa był Wojewódzkim Inspektorem Kontroli Zakładów w Gdańsku. 

Za najbardziej pożądaną cechę współczesnego duszpasterza uważa umiejętność słuchania. – W dzisiejszej sytuacji na świecie ludzie potrzebują tego, aby ktoś ich wysłuchał – napisał w ankiecie „Gościa Opolskiego”.

Jego hobby to turystyka i żeglarstwo.

Święceń prezbiteratu udzieli mu biskup opolski Andrzej Czaja. Początek uroczystości o godz. 17. Będzie można ją śledzić na kanałach informacyjnych parafii św. Bartłomieja w Głogówku.

W sobotę 22 maja w katedrze opolskiej sakrament święceń przyjmą diakoni Michał Banaś i Daniel Chudala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama