Nowy numer 21/2022 Archiwum

Dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa

Bp Czaja: Dawajcie piękny przykład widzenia Jezusa i wierzenia w Jego moc.

W środę 4 maja złoci jubilaci w kaplicy biskupiej koncelebrowali Mszę św. wraz z biskupem opolskim Andrzejem Czają oraz biskupami Rudolfem Pierskałą i Pawłem Stobrawą. Koncelebrze przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec, również świętujący 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

- Choć niektórzy z was już nie są czynni duszpastersko, a kolejni niedługo przejdą na emeryturę, to - tak, jak bp Stobrawa - niczego już nie musicie, ale wszystko możecie, a oczekiwania Jezusa wobec was będą aż do chwili śmierci. On oczekuje od was, żebyście - niezależnie od poziomu nastawania na Kościół i prześladowania Kościoła - robili swoje, byście na miarę sił, czasu i możliwości dalej siali, a przede wszystkim w swoim życiu, nawet jeśli to będzie już w Domu Księży Emerytów, pełnili wolę Bożą - mówił w homilii bp Czaja.

- Wejdziecie w stan emerytury, mniej czynnego zaangażowania, ale przecież będziecie nadal w kontakcie z wieloma młodszymi kapłanami. Dodawajcie im siły, mówcie z perspektywy doświadczenia o tym, co przeżywaliście, jak zwyciężyliście trudne chwile. Zwyciężyliście nie sami, ale z Jezusem i temu trzeba dawać świadectwo - zachęcał ordynariusz.

Dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa   Pamiątkowe zdjęcie złotych jubilatów kapłańskich. Kuria Diecezjalna w Opolu

- Za dotychczasowe wasze świadectwo zaangażowanej, pięknej, owocnej posługi przyjmijcie serdeczne "Bóg zapłać" - mówił biskup opolski.

W diecezji opolskiej 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich świętują: ks. Franciszek Augustyniok - proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Jasionej, ks. Jan Bejnar - proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Schodniej, ks. Kazimierz Czajka - emerytowany misjonarz i proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Dobrej, ks. Piotr Janoszka - proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Kosorowicach, ks. Bernard Joszko - proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej i św. Jacka w Biskupicach, ks. Józef Kaczmarczyk - emerytowany proboszcz parafii Matki Bożej Anielskiej w Przyworach, ks. Ewald Kudlek - emerytowany proboszcz Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy), ks. Czesław Nowak - proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bielicach, ks. Serafin Pogoda - misjonarz oraz ks. Stanisław Skolarus - proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego w Staniszczach Małych.

Jubilaci święcenia kapłańskie otrzymali 30 kwietnia 1972 r. w Opolu i w Oleśnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama