Nowy numer 26/2022 Archiwum

Ruszyły zapisy na Spotkanie Młodych w Wołczynie

Bracia Kapucyni organizują je po raz 28.

W tym roku organizowane przez prowincję krakowską Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów wołczyńskie Spotkanie Młodych odbędzie od 11 do 15 lipca (poniedziałek - piątek). Hasło tegorocznego spotkania: „Miłością odżywieni”.

- Chcemy dotrzeć do źródła życia chrześcijańskiego, które ukryte jest w tajemnicy Eucharystii. Patrząc przez pryzmat fenomenu tzw. cudów eucharystycznych, możemy wręcz powiedzieć, że spróbujemy dotknąć samego serca Boga. Symbolicznie i dosłownie. Głównym celem Spotkania jest ukazanie młodym Boga, który nie tylko kocha, ale JEST miłością. Miłością, której potrzebuje do pełni życia każdy człowiek. Do tego doświadczenia doprowadzi codzienna Eucharystia, sprawowany przez cały czas sakrament pokuty i pojednania, wieczorne modlitwy, konferencje, spotkania w grupach i koncerty - informują organizatorzy.

Na scenie obok kościoła i klasztoru kapucynów w Wołczynie w tym roku będzie można usłyszeć Carrantuohill, Muode Koty, Maję Sowińską oraz kapucyński zespół KapEl'a. Ci, którzy nie będą mogli przyjechać do Wołczyna, będą mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu w formie on-line (przez YouTube - kanał Spotkania Młodych i kanał Dobre Media Nowej Ewangelizacji).

Zapisy i szczegóły organizacyjne TUTAJ

"Gość Niedzielny" jest patronem medialnym Spotkania Młodych.

Ruszyły zapisy na Spotkanie Młodych w Wołczynie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama