Nowy numer 38/2022 Archiwum

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę Dzieci Maryi

Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dwóch terminach: od 23 do 25 września dla parafii z rejonów Opole i Kluczbork oraz od 7 do 9 października dla parafii z rejonów Nysa i Racibórz.

W obu terminach spotkania rozpoczną się w piątek o 18.00, a zakończą w niedzielę przed południem.

W tym roku marianki spotkają się pod hasłem "Amen - niech tak się stanie". W planie pielgrzymki m.in. wspólna modlitwa, codzienna Msza św., pogodne wieczory, spotkania w grupach wiekowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnia Eucharystia pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały, która w bazylice św. Anny rozpocznie się o 11.00.

Noclegi przewidziane są w Domu Pielgrzyma, a zgłoszenia grup przyjmowane są za pośrednictwem formularza internetowego, do którego link znajduje się na stronie dompielgrzyma.pl.

Należy wybrać termin turnusu, a następnie podać m.in. liczbę dziewcząt i opiekunów, którzy wezmą udział w pielgrzymce, a także dane kontaktowe osoby zgłaszającej grupę.

Termin zgłoszeń dla pierwszego turnusu upływa 21 września, a dla drugiego turnusu - 5 października.

- Proszę, by przywieźć ze sobą śpiwory, stroje mariańskie i sztandary. I oczywiście dobry humor - zachęca ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

Ksiądz Sobek prosi też opiekunów parafialnych wspólnot o wskazanie jednej marianki (od VIII klasy szkoły podstawowej, z niebieskim medalikiem) do otrzymania wyróżniającego dyplomu biskupa opolskiego. Na zgłoszenia czeka do 19 września (msobek@poczta.fm lub 695 331 715 - po 19.30). Przy zgłoszeniu należy wskazać, w którym terminie pielgrzymki wyróżniona marianka będzie uczestniczyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy