Nowy numer 48/2022 Archiwum

Święta Tereska obiecała, że będzie zsyłać deszcz łask na ziemię

W sobotę w Strzelcach Opolskich odbędzie się doroczny Wieczór św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

Już po raz siódmy siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw zapraszają na Wieczór św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Odbędzie się w sobotę 1 października - a więc w liturgiczne wspomnienie świętej z Lisieux - w kościele św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich. Rozpoczęcie o 19.00. W planie m.in. konferencja, świadectwa o otrzymanych łaskach, uwielbienie i pisanie listu.

Podobne wieczory odbywają się na 5 kontynentach, a w wielu miejscach nazywane są "wieczorami płatków róż". To modlitewne spotkania, które zrodziły się z duchowej intuicji jednego z braci ze Wspólnoty Błogosławieństw.

- Św. Teresa obiecała, że będzie zsyłać deszcz łask na ziemię, że będzie Bogu przedstawiała prośby ludzi. Nasz brat powiedział, że bierze Treskę za słowo, że będzie wierna swojej obietnicy. Zorganizował wieczór, którego uczestnicy pisali listy do św. Tereski - opowiadała przed rokiem s. Faustyna.

Uczestnicy dorocznych modlitewnych spotkań przez wstawiennictwo św. Tereski proszą Boga o konkretne łaski, które zapisują w listach. Listy nie są przez nikogo czytane. Prośby w nich zawarte są zanoszone do Boga w kaplicy strzeleckiego domu sióstr ze Wspólnoty Błogosławieństw, a po roku odsyłane do ich autorów.

Dlatego na modlitewne spotkanie należy przynieść ze sobą długopis, kopertę ze znaczkiem pocztowym i kartki.

Relacja z ubiegłorocznego Wieczoru św. Tereski:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy