Nowy numer 6/2023 Archiwum

O życiu i nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Na cykl wykładów do sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie zapraszają ojcowie franciszkanie.

W miejscu, w którym Prymas Tysiąclecia był internowany, pielęgnowana jest pamięć o nim i o jego nauczaniu. Kolejną odsłoną przybliżania sylwetki bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie 6. cykl wykładów, które raz w miesiącu zaplanowane zostały właśnie w sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie (ul. Poniatowskiego 5). Będą odbywały się w drugie czwartki miesiąca o 18.45.

- Słowa i myśli bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego jakże i dziś są aktualne. Trzeba nam z nich na nowo zaczerpnąć. Serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium na cykl wykładów opartych na jego myślach i nauczaniu - zapraszają ojcowie franciszkanie.

Pierwszy wykład, który zaplanowany jest w czwartek 12 stycznia, przybliży obecność prymasa w Prudniku. Prelekcję wygłosi Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika.

Kolejne trzy wykłady wygłosi o. prof. dr hab. Bonawentura Smolka OFM. W czwartek 9 lutego będzie mówił na temat "Boga miał za Ojca", w czwartek 9 marca - nt. "Być światłem Chrystusa", a w czwartek 13 kwietnia - nt. "Kochał Kościół".

W czwartek 11 maja wykład pt. "Królowa Polski" wygłosi o. mgr lic. Wojciech Piętowski OFM.

Z kolei 8 czerwca zaplanowano spotkanie podsumowujące cykl "Wykłady o życiu i nauce bł. ks. Stefana kard. Wyszyńskiego". 

O życiu i nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego   materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy