Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Diecezjalne szkoły zapraszają kandydatów i ich rodziców

Zbliża się Dzień Otwartych Drzwi w Diecezjalnej Szkole Podstawowej i Diecezjalnym Liceum Humanistycznym w Nysie.

We wrześniu w diecezjalnych szkołach w Nysie rozpocznie się już 25. rok szkolny. Ruszyła rekrutacja do pierwszych klas Diecezjalnej Szkoły Podstawowej i Diecezjalnego Liceum Humanistycznego, które mieszczą się przy ul. św. Piotra 1a w Nysie.

- Zapraszamy do nas na Dzień Otwartych Drzwi. Kandydaci i ich rodzice będą mogli spotkać się z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami. To okazja, by zasięgnąć informacji z pierwszej ręki o tym, jak jest w naszej szkole. Takie spotkanie jest znacznie ważniejsze niż zapoznanie się z ulotką czy przeczytanie informacji na stronie internetowej - mówi ks. dyrektor Henryk Wolff.

Dzień Otwartych Drzwi odbędzie się w sobotę 25 marca. Rozpoczęcie o 10.00, a zakończenie o 13.00. W planie m.in. gra terenowa w szkole, warsztaty kodowania, warsztaty muzyczne i plastyczne, pokazy chemiczne i przyrodnicze, gry językowe i matematyczne - zarówno multimedialne, jak i planszowe, a także rozgrywki sportowe i prezentacja projektów językowych.

O 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do liceum, a o 11.30 - dla kandydatów do szkoły podstawowej.

Szkoły diecezjalne na tle innych placówek oświatowych wyróżnia katolicki system wartości, którego celem jest wspieranie integralnego rozwoju dzieci i młodzieży. Uczniowie uczestniczą nie tylko w lekcjach, ale też w szeregu zajęć pozalekcyjnych oraz w życiu społeczno-kulturalnym.

- Dzięki małej liczebności klas bardzo dobrze znamy każdego ucznia i we współpracy z rodzicami, którzy są pierwszymi wychowawcami, wspieramy jego rozwój. Mamy taką organizację pracy, w której na równi stawiamy proces dydaktyczny i proces wychowawczy - mówi Sylwia Pieczarka, nauczycielka języka polskiego.

Diecezjalne szkoły zapraszają kandydatów i ich rodziców   Zajęcia z Sylwią Pieczarką, nauczycielką języka polskiego w Diecezjalnym Liceum Humanistycznym. Archiwum szkoły

W małej szkole łatwiej jest zapewnić uczniom poczucie bezpieczeństwa, a także dotrzeć zarówno do uczniów przeciętnych, wybitnych, jak i przeżywających swoje problemy.

Dla grona pedagogicznego ważna jest współpraca z rodzicami, którzy są pierwszymi wychowawcami dziecka, a także poprawne zbudowanie relacji uczeń-nauczyciel. Uczniowie doceniają indywidualne podejście, dzięki któremu nie czują się częścią tłumu, a także rodzinną atmosferę.


Więcej o szkołach diecezjalnych w Nysie napiszemy w "Gościu Opolskim" nr 11/2023 w niedzielę 19 marca br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy