Nowy numer 48/2023 Archiwum

20-letnia Karolina walczy o nadzieję na życie

O dołączenie do zbiórki proszą bp Waldemar Musioł i pracownicy Kurii Diecezjalnej w Opolu.

Na portalu Siepomaga od tygodnia trwa zbiórka założona przez 20-letnią Karolinę Giełę. "Od 5 lat walczę o swoje życie i trudno mi pogodzić się z myślą, że właśnie teraz przegrywam i mogę je stracić. Od momentu diagnozy, przez całe bardzo ciężkie leczenie, dopiero teraz przyszedł najgorszy czas. Czas, gdy tracę nadzieję… Polscy lekarze zakończyli leczenie. Wysłali mnie do hospicjum. Ale nie możemy się z tym pogodzić ani ja, ani moja rodzina. Chcę walczyć! Chcę żyć!" - napisała Karolina.

Młoda kobieta zmaga się z kostniakomięsakiem kości pokrywy czaszki. "Po latach ciężkiego leczenia borykam się z wieloma powikłaniami. Mam zakrzepicę, zatorowość płucną, trombofilię i padaczkę. No i ten paskudny nowotwór, który nie odpuszcza. Kolejna wznowa. Jedyny lekarz w Polsce, który podjął się operacji usunięcia jak największego fragmentu guza, operuje w klinice w Kluczborku. Koszt samej operacji ratującej życie to 90 000 złotych. Moi rodzice rozpaczliwie szukają dalszych możliwości leczenia po operacji poza granicami naszego kraju. Na razie najbardziej prawdopodobne są Stany Zjednoczone. Ale koszty leczenia tam są horrendalnie wysokie. Moja rodzina robi wszystko, by mi pomóc. Wspierają mnie, ale lata leczenia pozbawiły moich rodziców wszystkich oszczędności. Mam jeszcze w domu troje rodzeństwa, w tym autystycznego braciszka. Nie jest nam łatwo" - opisuje Karolina.

"Zapraszam do zatrzymania się nad historią 20-letniej Karoliny, córki pana Tomasza - informatyka pracującego dla naszej Kurii Diecezji Opolskiej. To historia cierpienia, walki, ale także nadziei, która potrzebuje pilnego wsparcia. W imieniu Karoliny i jej dzielnych rodziców z całego serca proszę o pomoc i udostępnianie prośby o włączenie się w zbiórkę" - zaapelował bp Waldemar Musioł w mediach społecznościowych.

Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Siepomaga - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy