Nowy numer 08/2024 Archiwum

Dostrzegam w Kościele zgorszenie, ale szukam także nadziei

Już wkrótce w Muzeum Diecezjalnym spotkanie z ks. prof. Andrzejem Dragułą.

Spotkanie autorskie z teologiem i publicystą ks. Andrzejem Dragułą, promujące jego najnowszą książkę „Kościół, który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją” odbędzie się w Muzeum Diecezjalnym (ul. Kard. Kominka 1a - wejście od ul. Książąt Opolskich) w najbliższy czwartek (7 grudnia) o godz.18. Spotkanie poprowadzi red. Ewa Skrabacz.

- Przeprowadzone w ostatnich latach badania i sondaże wyraźnie pokazują, że dominującym powodem głośnych apostazji, ale także cichych i licznych odejść, postępującej obojętności w perspektywie wiary - jest sama instytucja Kościoła. Nie wadzimy się z Bogiem, nie generujemy wątpliwości, nie pytamy o Jego istnienie, po prostu nie możemy zgodzić się z Kościołem. Gorszymy się jego grzechem i wielokrotnie mamy rację. Sam byłem niejeden raz pytany, dlaczego nie porzucam tej zbrodniczej instytucji i kapłaństwa, bo przecież współcześnie koloratka dla niejednego stała się synonimem grzechu. Właśnie dlatego napisałem tę książkę. Dostrzegam w Kościele zgorszenie i powody do zgorszenia, i nie chcę ich bagatelizować. Ale szukam także nadziei. W tej książce szukam tej nadziei przez pryzmat własnego doświadczenia Kościoła i osobistego doświadczenia wiary. Chce się tym dzielić - zachęca do udziału w spotkaniu ks. A. Draguła.

Ks. Andrzej Draguła jest profesorem w Instytucie Nauk Teologicznych Uniwersytetu Szczecińskiego, w pracy naukowej i publicystyce - jest m.in. laureatem Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka - zajmuje się m.in. związkami między teologią a kulturą.

Dostrzegam w Kościele zgorszenie, ale szukam także nadziei

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy