Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ogólnopolski konkurs "Póki nie jest za późno"

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie historycznym.

CMJW rozpoczęło nabór prac w ramach Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny „Póki nie jest za późno”, w którym mogą wziąć udział uczniowie i nauczyciele wszelkich typów szkół. Mogą to być prace samodzielne lub zespołowe. Na konkurs można zgłaszać projekty w bardzo różnorodnych formach.

- Konkurs co roku przyciąga liczne grono uczniów i nauczycieli z całej Polski. Projekt do niego zgłoszony, powinien dotyczyć konkretnego miejsca, obiektu lub znaku pamięci narodowej na terenie Polski (lub losów ludzi z nim związanych), ale tylko takiego, które wiąże się z wojnami i konfliktami zbrojnymi w XX w. Także takiego, które nie zostało upamiętnione dotychczas w trwały, materialny sposób. Uczestnicy powinni go zrealizować na podstawie zebranych samodzielnie źródeł historycznych, np. dokumentów pisanych, wspomnień i relacji ustnych, nagrań video i audio czy fotografii. Prezentacja wyników dopuszczalna jest w formie: pracy pisemnej, audycji radiowej, filmu dokumentalnego lub paradokumentalnego, strony internetowej i prezentacji multimedialnej. Prace konkursowe mogą łączyć kilka z tych form - każda z nich powinna zachować adekwatne proporcje - informuje Anna Chłądzyńska-Gądek z Sekcji Komunikacji i Wizerunku CMJW.

Regulamin i szczegółowe informacje na temat konkursu TUTAJ . Wszelkich informacji dotyczących konkursu udzielają dr Michał Jakubik i mgr Urszula Lechicka z Działu Edukacji i Wystaw – tel. 77 434 34 75 lub 573 785 901. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 czerwca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy