XXVIII Święto Młodzieży na Górze Świętej Anny

Trwają zapisy na tegoroczną edycję, która będzie przebiegała pod hasłem: "Ślad".

Święto Młodzieży to festiwal młodzieżowy gromadzący kilkaset młodych osób, organizowany od 28 lat przez braci mniejszych z Góry Świętej Anny. Tegoroczne spotkanie rozpocznie się 15 lipca i potrwa do 20 lipca. Skierowane jest głównie do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i studentów.

W programie - jak zwykle - wspólna modlitwa, codzienna Eucharystia, konferencje, spotkania z ciekawymi gośćmi (Bartłomiej Orchowski, Zespół Muode Koty, Weronika - założycielka profilu Kato Single) spektakl o św. Franciszku w wykonaniu Teatru A z Gliwic, wieczorne koncerty (Muode Koty, Agyntki Band) i nabożeństwa. Prócz tego okazja do rozmów, spowiedzi czy skorzystania z pomocy poradni.

Hasło przewodnie tegorocznego spotkania to "Ślad".

- Hasło to jest podyktowane wielkim jubileuszem franciszkańskim, który obchodzimy w tym roku: 800 lat mija od otrzymania stygmatów przez św. Franciszka. Odnosi się też do dwóch wymiarów: śladu, który każdy z nas powinien zostawić na świecie oraz śladu, który Bóg zostawił w nas. U św. Franciszka był on tak mocny, że nawet objawił się w ciele. Warto przyjechać by odkryć, jakie piękno zostawił w nas Pan Bóg, i jak my możemy też zostawić ten ślad dla innych. Tu jest klimat festiwalowy, ale i domowy - wielu młodych nazywa "Górkę" swoim drugim domem, wielu znalazło tu grono znajomych, z którymi się co roku albo nawet częściej spotyka. Zachęcamy do przyjazdu większą grupą albo samemu, bo to jest świetne miejsce do nawiązywania nowych znajomości, relacji - zaprasza o. Francesco Baldelli OFM z Franciszkańskiego Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań w Górze Świętej Anny.

Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.swietomlodziezy.com oraz w mediach społecznościowych na profilu Jestem z Górki.

XXVIII Święto Młodzieży na Górze Świętej Anny   Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..