Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Opolski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • BISKUPI

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
opole.gosc.pl → Wiadomości z diecezji opolskiej → Stawiają na ciepłe i bliskie relacje

Stawiają na ciepłe i bliskie relacje przejdź do galerii

W Opolu odbyło się "Radosne kolędowanie" z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

 
Trzej Królowie z darami zmierzają do Betlejem. Anna Kwaśnicka /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Pomysł zorganizowania spotkania kolędowego pojawił się w gronie osób zaangażowanych w Grupie Inicjatywnej L’Arche, która zabiega o zbudowanie i poprowadzenie w Opolu domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

- Pomyśleliśmy, że nie ma lepszego czasu niż Boże Narodzenie, by mówić o cieple rodzinnego domu i bliskich, rodzinnych relacjach - wyjaśnia Justyna Nagel.

W sobotnie popołudnie (18 stycznia) w kościele oo. jezuitów stworzyli radosne i nastrojowe spotkanie przy żłóbku Jezusa. To dzięki opolskiej wspólnocie Wiary i Światła "Sól Ziemi", która przedstawiła "Historię Bożego Narodzenia", dzięki grupie "Luzacy" z WTZ w Starych Siołkowicach, która radośnie kolędowała, i dzięki mini-koncertowi Sabiny Sago, uczestniczki programu "The Voice of Poland".

Stawiają na ciepłe i bliskie relacje   Sabina Sago. Anna Kwaśnicka /Foto Gość

- Dzięki "Radosnemu kolędowaniu" chcemy pokazać wartość osób z niepełnosprawnością intelektualną. Aktorzy, przedstawiający historię narodzin Jezusa, nie muszą być najzdolniejsi i najwybitniejsi. Jezus urodził się w stajence, leżał w żłobie, ale choć urodził się w biedzie, to dzięki Niemu na świat przyszły największe piękno i największa miłość - mówi Justyna Nagel.

Jasełka zostały przygotowane podczas rekolekcji wspólnoty Wiary i Światła "Sól Ziemi". Tak, jak porusza ich przesłanie, tak też porusza zaangażowanie aktorów. Dorotka z Justyną jako konferansjerki, Miłosz śpiewający "Mario, czy już wiesz", Tereska w roli Maryi, Marek, Remek i Marcin jako Trzej Królowie czy najmłodsze pokolenie - Natalka, Tereska i Anielka w roli tańczących małych aniołków.

- To, co stało się przed laty w małym miasteczku, w Betlejem, to samo dzieje się na całym świecie i w każdym sercu. Rodzi się Jezus - tą puentą zakończył inscenizację narrator.   

- Wcześniej widziałem już te Jasełka, a dziś po raz moi przyjaciele mnie bardzo mocno wprawili w zdumienie tym, jak niesamowicie są zdolni - mówił u końca spotkania ks. Marian Kluczny, duszpasterz wiaroświetlanej wspólnoty.

« ‹ 1 › »
Opole. Kolędowanie z osobami z niepełnosprawnością

Foto Gość DODANE 18.01.2020 AKTUALIZACJA 19.01.2020

Opole. Kolędowanie z osobami z niepełnosprawnością

W sobotę 18 stycznia 2020 r. ​opolska grupa inicjatywna L'Arche zaprosiła do kościoła oo. jezuitów w Opolu na "Radosne kolędowanie". W programie świątecznego spotkania znalazła się historia Bożego Narodzenia przedstawiona przez wspólnotę "Sól Ziemi", a także kolędowanie z zespołem Luzacy z WTZ Stare Siołkowice oraz z Sabiną Sago, uczestniczką programu "The Voice of Poland".  
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

|

GOSC.PL

publikacja 19.01.2020 10:23

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GRUPA INICJATYWNA L'ARCHE
  • KOLĘDOWANIE
  • OPOLE
  • SÓL ZIEMI

Polecane w subskrypcji

  • Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
    • Polska
    • Wojciech Teister
    Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
  • W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
  • „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
  • George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
    • Rozmowa
    • ks. Rafał Skitek
    George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X