XII Mistrzostwa Polski seminariów duchownych w piłce nożnej

Klerycy Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego z Opola zajęli 4. miejsce.

Finał XII Mistrzostw Polski z udziałem kleryków z seminarium w Opolu rozegrany został 1 i 2 maja. Gospodarzem tegorocznych zawodów było Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, które przed dwoma laty zwyciężyło w XI edycji turnieju.

Środowe wczesne popołudnie było czasem, gdy na dwóch boiskach piłkarskich w Radomiu alumni z czterech seminariów, którzy wcześniej wywalczyli udział w finałowych rozgrywkach, rozpoczęli mecze półfinałowe. Wieczorem poprzedniego dnia odbyła się gala rozpoczęcia finałów i losowanie drużyn.

W spotkaniu piłkarzy z Przemyśla i Opola. Pierwsze minuty meczu były swoistym poznawaniem przeciwnika. W tej fazie meczu przewagę mieli alumni z Przemyśla. Jednak to zawodnicy z Opola objęli prowadzenie. W 25. minucie celnym strzałem popisał się Tomasz Rejban. I przez kolejne niemal dziesięć minut opolanie dominowali. Jednakże drużyna z Przemyśla nie dała sobie strzelić drugiej bramki, a sami w 33. minucie wyrównali. Strzelcem bramki był Damian Kalin. To dodało skrzydeł przemyskim alumnom i w 37. minucie drugą bramkę zdobył Jakub Fejkiel. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Przemyśla. W drugiej połowie mecz był dość wyrównany, z kilkoma szansami na zmianę wyniku, choć zabrakło strzałów z dystansu. Sama gra, choć chwilami twarda, była czysta. Sędzia nie musiał sięgać po żółty kartonik.

Drugi półfinał, rozegrany przez drużyny z Radomia i Siedlec, zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy.

XII Mistrzostwa Polski seminariów duchownych w piłce nożnej   W meczu o 3. miejsce klerycy z WMSD Opole zagrali z drużyną z seminarium w Siedlcach ks. Zbigniew Niemirski /GN W czwartek finałowe rozgrywki rozpoczęli alumni z Opola i Siedlec. Na stadionie Radomiaka rozegrali mecz o 3. miejsce. Aura nie sprzyjała zawodnikom. Już w trzeciej minucie meczu zaczął padać rzęsisty deszcz, który utrudniał sportowe zmagania. W 19. minucie meczu padła pierwsza bramka, ale ta została zdobyta ze spalonego. Wynik był nadal bezbramkowy. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po celnym dośrodkowaniu bramkę zdobył Damian Koryciński. Na prowadzenie wyszli alumni z Siedlec i ten wynik obronili do przerwy meczu. W drugiej połowie w 6. minucie poprzeczka uratowała siedleckich kleryków przed wyrównaniem. Nadal aura nie rozpieszczała zawodników. Wciąż padał deszcz, a do tego doszły grzmoty. W 24. minucie drugiej połowy Damian Koryciński znów pokonał bramkarza drużyny z Opola. Wynik meczu już nie zmienił się. Trzecie miejsce wywalczyli klerycy z Siedlec. – Mecz półfinałowy z Radomiem był bardziej ostry. Teraz było nieco łatwiej, co nie znaczy, że alumni z Opola byli łatwym przeciwnikiem. Cieszymy się z wygranej. Jesteśmy pod wrażeniem świetnej organizacji turnieju i dziękujemy za fantastyczne przyjęcie. Jako Podlasiacy pozdrawiamy też serdecznie bp. Henryka Tomasika, ordynariusza radomskiego, a naszego rodaka – mówi opiekun drużyny, prefekt ks. Wojciech Stefaniuk. Razem z nim do Radomia przyjechał drugi z wychowawców alumnatu, ks. Łukasz Gomółka. Ten ostatni był jednym z zawodników siedleckiej drużyny.

W finale klerycy z Radomia nie dali sobie odebrać tytułu, który wywalczyli dwa lata temu. Pokonali drużynę z Przemyśla 1:0.

Skład drużyny z WMSD w Opolu: Michał Wieczorek (kapitan), Adrian Ziaja, Sebastian Binkowski, Łukasz Michalik, Kamil Bania, Krzysztof Ruciński, Jan Pander (bramkarz), Mateusz Mytnik, Jacek Pietruszka, Robert Szudy, Andrzej Mońka, Aleksander Bolik, Tomasz Kornek, Tomasz Rebajn, Piotr Mandala, Marcin Sapa, Rafał Łukasiewicz (bramkarz). Opiekunami drużyny są ks. dr hab. Jerzy Kostorz, diecezjalny duszpasterz sportu oraz ks. Daniel Breguła, dyrektor ds. administracyjnych WMSD w Opolu. Kleryków trenuje Józef Żymańczyk.